przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Biblioteka w Niwkach będzie jak nowa

9 Kwietnia 2024

Rozpoczął się remont pomieszczeń filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Niwkach. Efekt? Powstanie wyjątkowe miejsce, nie tylko…do czytania książek.

Od podszewki. Tak w skrócie wyglądać będzie metamorfoza części biblioteki w Niwkach. – Zakres jest spory, inwestycja obejmuje w zasadzie remont od podłogi po sufity. Będą też nowe instalacje elektryczne, wymienione zostaną drzwi – wylicza Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej biblioteki Publicznej w Porębie.

Dodaje, że w ramach przedsięwzięcia powstanie też m.in. aneks kuchenny. Efekt? Dzięki remontowi biblioteka będzie nie tylko miejscem czytania, ale także centralnym punktem dla różnorodnych działań kulturalnych i społecznych.

- Z tego względu wyposażymy filię w Niwkach między innymi w meble służące na przykład organizowaniu warsztatów czy spotkań tematycznych – mówią przedstawiciele biblioteki.

Karol Hadrych zaznacza, że inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej. – Naszym celem  jest zapewnienie optymalnych warunków do działań czytelniczych i kulturalnych, które będą sprzyjać podniesieniu aktywności dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców – podkreśla.

W nowym pomieszczeniu przewidziano także miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich "Niwczanki", które od ponad 70 lat przyczynia się zachowania dziedzictwa kulturowego oraz tradycji naszego miasta.

Podobne wiadomości:

do góry