przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Burmistrz o gminnych drogach: „Staniemy na głowie, by po dziurach nie było już śladu”

4 Marca 2024

Wiem, że dziury w naszych drogach dają się Wam we znaki. Ja też codziennie się po nich poruszam i stan asfaltu po zimie pozostawia wiele do życzenia – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Dodaje, że każdego dnia osobiście sprawdza postępy w naprawach. Chcę być na bieżąco z uwagami od mieszkańców. Wykonawca już działa, nie chcemy byście pourywali sobie zawieszenia  – mówi.

Skąd tyle dziur na drogach? Problemy powodują duże wahania temperatur. Gdy po kilku dniach solidnych mrozów, pojawia się odwilż, pojawiają się też dziury. Zmagamy się z tym samym problemem, co inne miasta. Ale działamy prężnie – zapewnia burmistrz Spyra.

Tylko do tej pory wykonawca, z którym Gmina podpisała umowę na naprawę nawierzchni uzupełnił już ok. 860 m2 ubytków, głównie w ciągu ul. Baśniowej oraz ul. Niweckiej. Umowa obejmuje 2000 m2 ubytków z dróg gminnych, a lada chwila podpiszemy kolejną, o jeszcze większym zakresie – podkreśla włodarz Poręby.

Dodaje, że do części lokalizacji wykonawca – choć już tutaj prowadził prace – będzie jeszcze wracał. – Nagła ulewa albo zaparkowany na dziurze samochód nie zawsze da nam pozbyć się dziur z konkretnego odcinka drogi za jednym razem – wyjaśnia i zapewnia jednocześnie: - Zdaję sobie sprawę m.in. z fatalnego stanu ul. Baśniowej czy Niweckiej, dlatego aktualnie tu przeniesiony został cały front robót – mówi Ryszard Spyra.

Na ul. Baśniowej została już wyrównana nawierzchnia pod fragment nakładki, wykonawca czeka na korzystne warunki pogodowe, żeby położyć ostatnią warstwę.

Gdzie jeszcze prowadzone są prace przy nawierzchni? - W kolejnej części obrębu Niwki, tj. ul. Kopernika, Aksamitna, Krótka, Wodna, Sadowa, Ludowa, Wiosenna. Potem będziemy remontować kolejne ulice – mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor z Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej UM Poręba.

To jednak nie koniec. Urzędnicy już rozpoczęli procedury zmierzające do wyłonienia wykonawcy kolejnej, trzeciej w ciągu ostatnich miesięcy, akcji uzupełniania ubytków w drogach.

- Zapewniam, że działamy i będziemy działać. Proszę Was o cierpliwości i wyrozumiałość! – apeluje burmistrz Spyra. - Nie zapominam również o drogach gruntowych i szutrowych! Tu też będziemy uzupełniać nawierzchnię i to już niedługo, gdy warunki pogodowe będą korzystne i kiedy poziom wód gruntowych się ustabilizuje – mówi.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba zachęcają również do telefonicznego zgłaszania miejsc, gdzie wciąż są dziury. Zostaną naprawione – zaręcza burmistrz Spyra.

Zgłoszenia prosimy kierować do Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba pod nr tel: 32 677 12 03 w godzinach urzędowania. 

Podobne wiadomości:

do góry