przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Sala widowiskowa w MOK przejdzie solidny lifting. Będzie dumą naszego miasta!

5 Lipca 2024

To bardzo ważna informacja!  Miejski Ośrodek Kultury w Porębie znalazł się w gronie 78. podmiotów – spośród aż 800 wniosków – które zyskały ministerialne dofinansowanie na remont infrastruktury. Skutek? Sala widowiskowa dostanie nowe życie.

Wymaga remontu. Tak krótko podsumować można stan techniczny sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie.

Niedawno solidny remont przeszedł wyłączony z użytku na niemal 15 lat, balkon sali widowiskowej, sama sala pozostała jednak nietknięta ze względu na brak środków finansowych.

Teraz porębski MOK dostał zielone światło na jej remont.

Zyska na wyglądzie i użyteczności

Wszystko za sprawą programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczącego poprawy infrastruktury domów kultury.

– Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie jako jeden z 800. podmiotów. Znaleźliśmy się w gronie 78. wnioskodawców, którzy to dofinansowanie zdobyli – mówi z dumą Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Mowa tutaj o kwocie 326 tys zł dofinansowania,. Całość prac kosztować będzie ok. 490 tyś zł, z czego brakująca kwota to wkład własny gminy.

Jaki jest zakres prac budowlanych? – Zarówno w sali, jak i na balkonie, wymienione zostaną stare drzwi i stare oświetlenie, zmodernizowana zostanie scena wraz z zapleczem, sala dostanie też nowy system nagłośnienia – wylicza dyrektor MOK.

Sala otwarta dla każdego widza

To jednak nie wszystko. Ważnym założeniem dotyczącym remontu sali MOK, było bowiem  zniwelowanie barier architektonicznych. – Chcemy być otwarci dla każdego, także dla osób, które, ze względu na swój stan zdrowia, potrzebują specjalnych udogodnień – podkreśla Karol Hadrych.

Dzięki takiemu założeniu w zakresie remontu znalazł się m.in. zakup podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami.

- To piękny obiekt, dzięki remontowi sala stanie się dumą naszego miasta. Inwestycja nie doszłaby jednak do skutku, gdyby nie wielkie zaangażowanie wielu osób. Szczególne podziękowania składam pani senator Beacie Liberze-Małeckiej oraz pani poseł Barbarze Dolniak. Współpracujemy od lat, i tym razem wsparły nasze miasto – mówi burmistrz Ryszard Spyra.

Remont sali widowiskowej MOK potrwa do końca tego roku.

 „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

sala widowiskowa MOK

 

Podobne wiadomości:

do góry