przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Bez wizyty w urzędzie. Niedługo m.in. za podatki i odpady zapłacimy on-line

3 Lipca 2024

W Urzędzie Miasta Poręba trwa wdrażanie platformy e-obywatel. Niebawem każdy porębianin posiadający Profil Zaufany, będzie mógł wiele spraw załatwić bez wychodzenia z domu.

 

Zaoszczędzimy czas, a urzędowe sprawy załatwimy w dowolnym momencie dnia czy nocy.

W Urzędzie Miasta Poręba trwają intensywne prace służące uruchomieniu platformy internetowej e-Obywatel. Co to takiego? To narzędzie internetowe, które służyć będzie załatwieniu wielu spraw urzędowych.

Przykłady?

Na platformie e-Obywatel sprawdzimy m.in. harmonogram i stawki opłat za śmieci, sprawdzimy czy nie zalegamy z podatkami, wniesiemy niezbędne opłaty urzędowe, a nawet – dzięki możliwości obsługi za pomocą SMS-a, będziemy informowani np. o ciekawych wydarzeniach, które planowane są w naszym mieście.

A to tylko przykłady. Bo – jak przekonuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, twórca platformy e-Obywatel – dzięki niej do minimum ograniczona zostanie konieczność wizyty w urzędzie.

- Jest to krok w przód w porównaniu z obecnie oferowanymi systemami klasy eBOK lub Punktami Obsługi Petenta ze względu na większe możliwości interakcji i komunikacji oraz zaawansowane systemy płatności elektronicznych – podkreślają twórcy platformy.

Przypomnijmy jednak, że warunkiem korzystania z niej (będzie miała także formę mobilnej aplikacji na komórkę) będzie konieczność posiadania lub ewentualnego założenia przez petenta Profilu Zaufanego.

do góry