przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Wznowiono prace nad Mediateką

18 Kwietnia 2024

Urząd Miasta Poręba pomyślnie zakończył procedurę przetargową związaną z dokończeniem prac budowlanych przy Mediatece. Prace ruszą już dziś!

To bardzo dobra wiadomość! Zwłaszcza dla tych, którzy już nie mogą doczekać się tej nowości w naszym mieście.

Przypomnijmy: umowa z pierwszym wykonawcą Mediateki wygasła kilka miesięcy temu. Spółka nie wywiązała się z całości zapisanych w dokumencie prac, a gmina nie mogła ich wznowić bez ogłoszenia kolejnego przetargu.

– Procedura właśnie zakończyła się pomyślnie. W miniony wtorek podpisaliśmy nową umowę, z nowym wykonawcą - spółką z Myszkowa – mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor z Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej UM Poręba.

Do końca wakacji będzie gotowa

Prace budowlane już ruszyły. Polegają m.in. na wykonaniu posadzki, sufitu podwieszanego z paneli, pomalowaniu ścian oraz wyposażeniu Mediateki w niezbędne meble. – Spółka, która zwyciężyła w przetargu na ich zakończenie ma czas do połowy sierpnia – zaznaczają urzędnicy.

To jednak nie koniec. Zgodnie z planem, Mediateka będzie wyposażona w wiele multimedialnych sprzętów, w tym m.in. służące do słuchania muzyki, gier komputerowych i dziecięcych zabaw.

- Na zakup sprzętów elektronicznych, AGD i RTV ogłoszony zostanie kolejny przetarg – zaznaczają urzędnicy.

prace nad Mediatekę

Ze strefą dla malucha, dla miłośników muzyki i multimediów

Jak wyglądać będzie porębska Mediateka? Na ok. 160 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej powstać ma m.in. hol z ladą recepcyjną, szatnie, toalety oraz aneks kuchenny.

Zgodnie z planem korytarz Mediateki wiódł będzie do sali głównej – najważniejszej części Klubu, podzielonej na kilka ważnych stref. – W tym na przykład strefę multimedialną, strefę malucha, strefę muzyczną i komputerową. Wszystkie wyposażone w bardzo nowoczesne urządzenia do pracy, nauki i wyśmienitej zabawy – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Oferta dla każdego mieszkańca

Prace nad Klubem Integracji Międzypokoleniowym – tzw. Mediateką - rozpoczęto w styczniu 2022 roku. Wyłoniona w drodze przetargu spółka rozpoczęła je od prac rozbiórkowych. Prace pokrzyżowała jednak m.in. pandemia i drastyczny wzrost cen materiałów budowlanych.

- Mam nadzieję, że teraz szybko i sprawnie uda się inwestycję dokończyć – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Dodaje, że będzie to kolejne miejsce w Porębie, w którym ciekawą ofertę znajdzie każdy mieszkaniec, zarówno ten najmłodszy, jak i porębscy seniorzy.

Mediateka powstaje na parterze Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, w miejscu, gdzie niegdyś działała kawiarnia „Kaktus”.

Podobne wiadomości:

do góry