przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Ważna informacja: remont nawierzchni na ul. Przemysłowej

25 Marca 2024

Urząd Miasta w Porębie informuje o cząstkowym remoncie ul. Przemysłowej. – Kompleksowy remont nastąpi zaraz po zakończeniu budowy Agory – wyjaśniają urzędnicy.

Przy ul. Przemysłowej trwają intensywne prace związane z budową tzw. Agory, czyli nowego placu centralnego. Postęp prac widać gołym okiem. Zakończone zostały wszelkie prace ziemne, fundamentowe, kanalizacyjne. Gotowy jest już szalet miejski, maszynownia pod fontannę, tężnia solankowa. Ekipa remontowa kładzie aktualnie kostkę brukową pod alejki spacerowe.

To jednak nie wszystko. W planie jest również gruntowna naprawa nawierzchni ulicy Przemysłowej. Burmistrz Ryszard Spyra zaznacza jednak, że w związku z trwającymi   pracami zmierzającymi do budowy nowego centrum Poręby, remont ulicy Przemysłowej nastąpi najpierw we wskazanym fragmencie. - Od wjazdu z ul. Zakładowej do wyjazdu na ulicę Chopina, przy budynku Poczty Polskiej – zaznacza burmistrz Spyra.

Dodaje, że kompleksowa naprawa drogi poprzez położenie nowej nakładki asfaltowej na ul. Przemysłowej  - na odcinku od Orlika do sklepu Biedronka - zostanie wykonana niezwłocznie po zakończeniu budowy placu centralnego, czyli już za kilka tygodni.

- Środki na wykonanie nowej nakładki asfaltowej są w pełni zabezpieczone w budżecie Miasta Poręba na rok 2024. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwe oczekiwanie na realizację tego przedsięwzięcia – apeluje włodarz Poręby.

 

Podobne wiadomości:

do góry