przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Wykopy przy ul. Pędzicha. Powstaje tu nowy chodnik

2 Kwietnia 2024

Około 115 metrów nowego chodnika powstanie wzdłuż ulicy Pędzicha. To skutek wcześniejszego remontu  - naprawy kanalizacji w tym miejscu.

Od posesji nr 5 do posesji o numerze 19, włącznie. Na tym właśnie fragmencie ulicy ks. Pędzicha, po stronie kościoła, budowany jest właśnie nowych ciąg pieszy.

Stary chodnik został rozebrany, nowy powstanie z szarej kostki brukowej, zaś na wjazdach do posesji – z czerwonej – mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba.

Wyjaśnia, że inwestycja jest skutkiem wcześniejszej prowadzonej w tym miejscu. Mowa tutaj o remoncie kanalizacji deszczowej wzdłuż Drogi Krajowej nr 79, który prowadziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy: chodnik i część pasa drogowego był tutaj zalewany w następstwie nielegalnych przyłączy sanitarnych do kanalizacji deszczowej. Zgodnie z porozumieniem, jakie gmina podpisała z GDDKiA, remont kolektora wykonywała spółka drogowa, zaś odtworzenie chodnika miało być zadaniem miasta.

- I właśnie z tego zobowiązania się wywiązujemy – podkreślają urzędnicy.  Dodają, że wzdłuż chodnika zamontowane zostaną także nowe krawężniki, zamontowany zostanie też odpływ liniowy, który pozwoli w części odwodnić ciąg pieszy.

 CHODNIK PĘDZICHA

 

Podobne wiadomości:

do góry