przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Lato nas zaskoczy! W Porębie powstanie plaża i pomosty kajakowe

4 Kwietnia 2024

To duża niespodzianka dla wszystkich miłośników porębskich zbiorników wodnych! Przy stawie II będzie można nie tylko poleżeć na wysypanej świeżym piaskiem plaży, ale też popływać kajakami.

Szykuje się prawdziwa rewolucja! Jak wyglądać będzie letnia strefa rekreacji i wypoczynku nad porębskim stawem II, zobaczyć można już teraz. Urząd Miasta Poręba naszykował bowiem wizualizacje swoich planów, na które ma już zabezpieczone fundusze w wysokości 2 555 000 zł.

Plaża, kajaki i stojaki rowerowe

Co powstanie w ramach tego zadania? – Między innymi plaża ze świeżym piaskiem, pomosty kajakowe – w tym jeden duży i trzy mniejsze ulokowane po drugiej stronie stawu oraz elementy małej infrastruktury – ławki, kosze, stojaki na rowery. W efekcie będzie można w bardzo przyjemny sposób spędzać tu czas latem – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Dno stawu zostanie odmulone

To jednak nie wszystko. Projekt, który realizować będzie Urząd Miasta Poręba, polegać będzie także na rewitalizacji samego stawu wraz z otoczeniem. – Staw zostanie oczyszczony, dno będzie odmulane, zlikwidujemy nielegalne zrzuty ścieków. Dodatkowo zaś posadzimy nowe rośliny, by przywrócić naturalne siedliska zwierząt – mówią przedstawiciele porębskiego urzędu miasta.

Środki finansowe są już zabezpieczone

Wartość całego projektu oszacowano na ok. 3 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł dla Gminy Poręba jest już zabezpieczone w ramach ZIT-ów, czyli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. - Przedsięwzięcie zostało zatwierdzone przez Subregion Centralny organizujący nabór – podkreślają urzędnicy.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry