przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Prawie setka zawodników wzięła udział w porębskim turnieju siatkówki

15 Kwietnia 2024

To był dzień pełen sportowych emocji. Na boisku porębskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w minioną sobotę odbył się wielki turniej piłki siatkowej.

Aż jedenaście drużyn, w tym pięć damskich, stanęło do pojedynku o tytuł najlepszej drużyny siatkowej w wielkim turnieju, który 13 kwietnia odbył się w Porębie, w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Projekt siatkówka”.

O puchar Burmistrza Miasta Poręby Ryszarda Spyry walczyły drużyny z całego województwa, w tym między innymi kadetki z MKS 2 Zawiercie, Sokoła Radzionków i Orła Piekary Śląskie.

Zmagania na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie rozpoczęły się o godz. 9. Potrwały do 16. Wzięło w nich udział niemal sto osób. – Poziom turnieju był wysoki, zawodnicy walczyli do końca – mówi Łukasz Tuszyński założyciel „Projektu siatkówka”.

Zwycięzcami okazali się: w kategorii drużyn damskich – Venus Volley, w kategorii męskich - Plusz Ligowcy.

Pamiątkowe statuetki i medale wręczył im burmistrz Ryszard Spyra. – Serdecznie gratuluję zarówno umiejętności, jak i wytrwałości oraz sportowej walki zgodnie z zasadami fair play – podkreślał włodarz Poręby.

Organizatorzy turnieju dziękują zarówno uczestnikom, jak i współpracownikom i sponsorom imprezy.

Podobne wiadomości:

do góry