przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Napis już gruntownie wymyty. Teraz skwer w centrum czeka duża metamorfoza

9 Kwietnia 2024

Nowe zielone elementy i mała infrastruktura, w tym m.in. stojaki na rowery. Najbardziej charakterystyczny skwer w naszym mieście, czeka spora rewitalizacja.

Historyczny napis „Poręba” jeszcze przed świętami doczekał się gruntownego umycia. – Zajęło to trochę czasu, napis tworzą długie, cienkie sztachetki – podkreśla Tomasz Turek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie.

To jednak nie koniec. – Mamy plan rewitalizacji tego skweru, chcemy, by był nie tylko ładniejszy, ale też bardziej funkcjonalny i nowoczesny – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

W koncepcji, która jest już gotowa znalazło się m.in. utworzenie nowej alejki spacerowej z estetycznymi ławeczkami, latarniami i koszami na śmieci. Ale to nie wszystko, przewidziano bowiem także m.in. stojaki na rowery.

Co najważniejsze jednak, aleja będzie przyciągała swoją uwagę kwitnącą zielenią. Przykład? Projektanci zaproponowali, by zasadzić tutaj m.in. różane krzewy, kwitnące byliny oraz ozdobne grusze.

– Od dłuższego czasu służby miejskie zajmują się uporządkowaniem miejskiej zieleni. W szerokim zamyśle jej pozbycie się m.in. zniszczonych już drzewek oraz ujednolicenie tzw. miejskich gatunków drzew i roślin. Chcemy, by nasze miasto kwitło i było coraz piękniejsze – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

 

W perspektywie lat planowana jest rewitalizacja całości przestrzeni miejskiej pomiędzy Orlikiem - nowo budowaną Agora - Krupówkami - częścią handlowa, aż do skweru z napisem „Poręba”.

Podobne wiadomości:

do góry