przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Konstrukcja już jest. Teraz w tężni solankowej montowane są witki tarninowe

26 Lutego 2024

Z tygodnia na tydzień, mimo nie zawsze sprzyjającej aury, porębska Agora – czyli nowe centrum miasta, nabiera docelowego kształtu.

Aktualnie wykonawca zajmuje się m.in. budową jednego z najważniejszych elementów całego projektu - tężni solankowej – mówi Barbara Czernik, inspektor budowlany, która nadzoru inwestycję.

W połowie lutego na placu budowy stała już drewniana konstrukcja, a ekipa budowlana montowała w tężni witki z tarniny. Wcześniej wykonana została płyta fundamentowa i studzienki technologiczne.

Co ważne, porębska tężnia, dzięki odpowiednio skonstruowanej przez Urząd Miasta Poręba umowie, aż przez 60 miesięcy będzie serwisowana bez kosztów ze strony Gminy.

Jak postępują inne prace? Trwa budowa fontanny, widać także zarys alejek spacerowych. – Gotowa jest już podbudowa i obrzeża – informuje inspektor Czernik.

Nowe centrum Poręby będzie nie tylko miejscem służącym odpoczynkowi (dzięki estetycznym ławkom i zielonym pergolom), powstanie tu także m.in. estetyczny szalet miejski, trasy pieszo-rowerowe, nowe miejsca parkingowe.

Obiecałem i słowa dotrzymam. Niebawem, bo już pod koniec kwietnia, nowe centrum naszego miasta będzie gotowe. Mam nadzieję, że wszyscy razem siądziemy tutaj na ławeczkach, przy tężni i fontannie, w otoczeniu pergoli i zieleni – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

montaż tężni na terenie Agory

montaż tężni na terenie Agory

Podobne wiadomości:

do góry