przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Wielkie otwarcie porębskiej biblioteki po metamorfozie

16 Lutego 2024

To nasz kolejny powód do dumy – mówił burmistrz Ryszard Spyra podczas piątkowego, oficjalnego otwarcia nowej odsłony Miejskiej Biblioteki Publicznej w Porębie.

Jej siedziba, która mieści się na piętrze Miejskiego Ośrodka Kultury, w ostatnich miesiącach przechodziła remont od podszewki. Do tego doszło jeszcze nowe wyposażenie (m.in. 24 regały na woluminy), a także nowości w postaci przyjaznego dla maluchów kącika – z dywanikiem i kolorowymi pufkami, a także stołu z krzesłami, dzięki któremu mogą tu teraz odbywać się spotkania.

Co ciekawe, w bibliotece pojawiło się teraz wiele nowych sprzętów RTV i AGD. Czytając książkę można teraz napić się u nas kawy – zapraszali przedstawiciele biblioteki.

Jak podkreślał burmistrz Ryszard Spyra, zamysłem gruntownego remontu placówki było utworzenie miejsca przeznaczonego dla lokalnej społeczności, które służyć będzie każdej grupie wiekowej - poczynając od najmłodszych mieszkańców, poprzez młodzież, osoby w średnim wieku oraz seniorów.

Modernizacja biblioteki ostatecznie wyniosła 130.223,72 ,planowane dofinansowanie 69.992 zł z Europejskiego Funduszu Rolnego

Zapraszamy do naszej nowej biblioteki! – mówi włodarz Poręby.

Podobne wiadomości:

do góry