przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Na ulicy Baśniowej pojawi się 500 metrów kwadratowych nowego asfaltu

5 Stycznia 2024

2000 m2 ubytków z dróg gminnych usunie w ramach podpisanej pod koniec minionego roku umowy firma wyłoniona w drodze przetargu publicznego. - Naprawy drogowe już trwają. Wykonawca zdążył uporać się z częścią dziur m.in. w centrum miasta, przy ulicy Przemysłowej i Kopalnianej - mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba. Zaznacza, że akcją łatania dziur objęta jest cała Poręba.

Do części lokalizacji ekipa jeszcze wróci

Naprawy prowadzone mogą być zimą, do części załatanych już miejsc, ekipa remontowa będzie jednakże wracać. - Zdarzało się tak, że wykonawca raportował nam o wykonanych naprawach przy konkretnej ulicy, zaczęło jednak padać lub na części zniszczonej nawierzchni parkował samochód, dlatego też nie udało się załatać dziur w stu procentach. Do takich miejsc wykonawca oddelegowany zostanie w ramach całości akcji powtórnie - uprzedza pytania mieszkańców inspektor Kubaczyńska.

Gmina wykorzystuje materiały z rozbiórki

Przypominamy, że gmina przeprowadza tego typu naprawy w ramach możliwości finansowych gminy, ale także z zgodzie z ekologią. - W recyklerze, służącym do przerobu materiału, wykorzystywane są części z odzysku, w tym przede wszystkim materiały budowlane pochodzące z rozbiórki terenu pod budowaną właśnie Agorę - przypomina burmistrz miasta Ryszard Spyra.

Burmistrz stawia na drogi

Burmistrz Spyra zapewnia, że jego celem jest gruntowna naprawa dróg miejskich w Porębie, zaś w pierwszej kolejności najpilniejszych  pod kątem lokalizacji w mieście. Z tego powodu priorytet dostała m.in. ulica Baśniowa. Aż 500 m2 nowego asfaltu (czyli 25 proc. całego zadania) pojawi się właśnie na tym odcinku. - Lada chwila rozpoczną się remonty ulicy Baśniowej - podkreślają przedstawiciele Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba.

Burmistrz Spyra zapewnia, że jego celem jest gruntowna naprawa dróg miejskich w Porębie, zaś w pierwszej kolejności najpilniejszych - pod tym kątem - lokalizacji w mieście.

Remonty dróg w Porębie

Gmina zwiększa środki na remonty

Umowa dotycząca aktualnie prowadzonej akcji uzupełniania ubytków w porębskich drogach wynosi prawie 394 tys zł. Zeszłoroczna umowa o podobnym zakresie wynosiła ok. 154 tys zł. - Chcemy doprowadzić do tego, by po porębskich drogach jeździło się jak najbardziej komfortowo, dlatego nakłady na naprawy są i będą coraz wyższe - zapewnia burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Podobne wiadomości:

do góry