przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Kolejny rekord WOŚP w Porębie. Sprawdźcie, ile wrzucono do puszek

28 Stycznia 2024

Pobiliśmy kolejny rekord! - chwilę po godz. 21 w niedzielę informował Marek Wystrychowski, szef porębskiego sztabu generalnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2024. Dodawał, że w Porębie udało się zebrać ponad 48 tys zł. Co oznacza, że w porównaniu z ubiegłym rokiem mieszkańcy i przebywający w niedzielę w Porębie goście do orkiestrowych puszek wrzucili więcej o ok. 11 tys zł.

„Szpilki nie dało się tu wbić”

A jak zagrał porębski WOŚP w 2024 roku? - Z przytupem! - mówił Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, gdzie wszystko się działo. Dodawał, że artystom przez cały dzień nie brakło publiczności, zaś gwiazda wieczoru - znany aktor i piosenkarz z doskoku - Tomasz Karolak, który na scenie w MOK wystąpił z zespołem „Pączki w Tłuszczu”, przyciągnął ogromną publikę. - Szpilki nie dało się wbić - o frekwencji na sali widowiskowej z uśmiechem mówił dyrektor Hadrych.

Nawet przedszkolaki dały niesamowity show

W Porębie w minioną niedzielę 28 stycznia datki do puszek zbierało 25 wolontariuszy. Od godz. 14:30 rozpoczęły się występy w MOK-u.

Niesamowite popisy dały m.in. przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka, uczniowie szkół podstawowych oraz dziecięce zespoły taneczne:

  • Dance Revolution,
  • ART KIDS.

W muzyczną stronę Orkiestry zaangażowali się również starsi, w tym dobrze znane w naszym mieście zespoły: Złota Jesień, Retro i Koło Gospodyń Wiejskich. Na deser na deskach MOK wystąpiła również Izabela Grzyb, Ryszard Mizera i zespół „The Gar”.

Burmistrz składa podziękowania, a liczenie wciąż trwa

Nie zabrakło również orkiestrowych licytacji. 32. Finał WOŚP punktualnie o godz. 20 zakończyło słynne „światełko do nieba”. Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz osobom zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie niedzielnej akcji orkiestrowej dziękował burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Pokazaliście, co naprawdę jest ważne. Daliście dowód swojej empatii, zrozumienia i hojności. Bardzo Wam za to dziękuję - mówił burmistrz Spyra.

Wiele wskazuje na kolejny wielki rekord

Liczenie wciąż trwa - podkreśla Karol Hadrych. Niebawem dowiemy się, ile dokładnie wyniosła rekordowa Orkiestra w Porębie.

Przypomnijmy, że tegoroczna Orkiestra zbiera na zakup sprzętu medycznego dla dzieci i dorosłych pod hasłem „Płuca po pandemii”.  W całej Polsce w tracie tegorocznego 32. Finału WOŚP do godz. 21:45 zebrano 122 391 785 zł.

Przypominamy, że do skarbonki WOŚP wciąż można się dołożyć za pośrednictwem internetu, trwają również WOŚP-owe licytacje.

Podobne wiadomości:

do góry