przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Wielkie wydarzenie! Zespół „Śląsk” wystąpi w Porębie

14 Stycznia 2024

Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie po raz pierwszy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "ŚLĄSK" im. Stanisława Hadyny.  - Ponad 80-osoby skład artystyczny zespołu, a dokładnie chór z orkiestrą - podkreśla Karol Hadrych, dyrektor porębskiego MOK.

Będzie to zatem nie lada gratka nie tylko dla miłośników folkloru, ale też prawdziwych znawców dobrej muzyki. Koncert Kolęd i Pastorałek „Święta Noc” odbędzie się w środę 17 stycznia, o godzinie 18, w sali widowiskowej MOK-u.

Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Mirosław Mazur. W związku z tym faktem ten wyjątkowy koncert nie będzie biletowany.

Przypomnijmy, że historia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” sięga 1953 roku, kiedy to Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską stworzyli solidne podstawy współczesnego kunsztu artystycznego „Śląska”.

Dziś ten ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę, a każde pojawienie się zespołu na scenie gwarantuje widowisko na najwyższym poziomie.

Ten kunszt przyniósł „Śląskowi” uznanie na całym świecie, liczne nagrody i dyplomy honorowe. Zespół odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, dał ponad 8 tysięcy koncertów dla ponad 26 milionów widzów!

- Występ w Porębie będzie to dla nas dużym zaszczytem, zachęcam do obecności w MOK-u w najbliższą środę - mówi burmistrz Ryszard Spyra.

 

Podobne wiadomości:

do góry