przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

MOK pękał w szwach! Sprawdźcie z jakiego powodu

9 Stycznia 2024

Choć koncerty dla mieszkańców, które systematycznie organizuje porębski MOK, cieszą się dużą popularnością, z całą pewnością przyznać można, że niedzielny był wyjątkowy. - Widownia zajęła nie tylko całą salę widowiskową, ale także będący w trakcie remontu balkon. Co więcej, zabrakło miejsc siedzących, część widzów oglądała koncert na stojąco - mówi Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Mowa o Koncercie Noworocznym, który 7 stycznia odbył się pod patronatem burmistrza Poręby Ryszarda Spyry. Na scenie wystąpiło niemal trzydziestu solistów i solistek ze Studia Piosenki w MOK, a rozrywkowy repertuar szybko wpadał w ucho i nie pozwalał siedzieć bez ruchu.

Imprezie towarzyszyła wystawa kilkudziesięciu zdjęć wykonanych na terenie naszego miasta w ramach konkursu ogłoszonego przez Klub Radnych „Jedność i Przyszłość”. Dwanaście z nich stało się podstawą kalendarza na 2024 rok, który został wydrukowany przez Urząd Miasta w Porębie pod hasłem „Poręba w czterech porach roku”. W prezencie noworocznym można było odebrać go podczas niedzielnej imprezy.

Przypominamy, że koncert był bezpłatny, a na widowni zasiadło również wielu mieszkańców ościennych miasta: w tym m.in. Zawiercia, Siewierza i Ogrodzieńca.

- Uważam, że w Nowy Rok warto wchodzić z kulturą i dobrą muzyką. Raz jeszcze życzę wszystkim mieszkańcom Poręby wspaniałego 2024 roku, w zdrowiu, szczęściu i wszelkiej pomyślności - podkreślał burmistrz Ryszard Spyra.

Podobne wiadomości:

do góry