Rusza piąty Jura Senior Festival. Zgłoś się na przesłuchanie!

7 Marca 2024

Soliści, duety, koła gospodyń, zespoły, chóry. Tutaj każdy jest mile widziany. Pod warunkiem oczywiście, że potrafi śpiewać lub gra na jakimś instrumencie. I skończył 50 lat.

Już 22 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie odbędą się przesłuchania do piątej edycji Jura Senior Festival. Tegoroczna edycja wspófinansowana jest przez Fundację ORLEN w ramach VI edycji konkursu „Moje miejsce na Ziemi. Patronat Honorowy nad festiwalem objął Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra.

Pierwszy etap to przesłuchanie. Ma ono formę występu „na żywo” lub online. Przesłuchania odbędą się w piątek 22 marca w sali widowiskowej porębskiego MOK-u. Zespoły za pomocą serwera wetransfer mogą przesyłać swoje prezentacje na adres e-mail:

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca. Uczestnicy festiwalu, który na dobre zagościł w Porębie, zobowiązani są do zaprezentowania dwóch dowolnie wybranych piosenek rozrywkowych w języku polskim.

Drugi etap  to Koncert Laureatów, który odbędzie się już 23 marca. W komisji Jury zasiądą prawdziwe gwiazdy sceny muzycznej:

• Grzegorz Poloczek,
  • Henryk Czich (Universe)
  • oraz Aleksander Woźniak.

Organizatorzy:

• Stowarzyszenie Studio ART w Porębie,
  • Miejski Ośrodek Kultury w Porębie,
  • Urząd Miasta Poręba.

Współorganizatorzy:

• Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
  • oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie.

Partnerzy:

• Ogólnopolska Karta Seniora,
  • Stowarzyszenie Emerytów,
  • Rencistów i Inwalidów „NESTOR”.

Patronat Medialny:

• TVP3 Katowice,
  • Głos Seniora,
  • Radio BEST,
  • Lokalni Kulturalni.

Szczegóły dotyczące piątej edycji Jura Senior Festival zobaczyć można klikając w poniższy link:

Jura SENIOR Festival Poręba 2024 - YouTube

Jura Senior Festival