przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Nowy basen ze strefą wodną dla dzieci. Zobaczcie koncepcję rewitalizacji terenów przy ul. Zakładowej

6 Marca 2024

Będzie nowocześnie, estetycznie i a co najważniejsze – na moc atrakcji liczyć będzie mógł tutaj każdy mieszkaniec Poręby, bez względu na wiek.Tworząc koncepcję tej inwestycji, starałem się wziąć pod uwagę wszystkie głosy mieszkańców. Z wieloma rozmawiałem na temat basenu i jego ponownego uruchomienia. Słuchałem ich pomysłów, sugestii i potrzeb. W ten sposób tworzony był cały projekt – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Dla dużych i dla małych

I rzeczywiście, w koncepcji przebudowy porębskiego MOSiR-u – zielonych terenów przy ul. Zakładowej - znalazło się chyba wszystko, co zgłaszali mieszkańcy.

Jest strefa zabawy i wypoczynku, jest sporych rozmiarów basen i park wodnych atrakcji zaprojektowany z myślą o najmłodszych. – To najpopularniejsze i jedno z najbardziej lubianych przez porębian miejsc spotkań. Chciałem, by każdy znalazł tu coś dla siebie – podkreśla burmistrz Spyra.

Zjeżdżalnie, plaża i nowoczesna infrastruktura

Wizualizacje przebudowy, które pokazuje włodarz Poręby, robią wrażenie. Przyglądając się jej szczegółowo, widzimy, że metamorfoza przy ul. Zakładowej ma szeroki zakres. Poza dwoma, zbudowanymi od podstaw basenami – w tym basenie przeznaczonym dla dzieci, gdzie znajdziemy m.in. kilka zjeżdżalni, minifontanny, armatki wodne i inne urządzenia służące dobrej zabawie na świeżym powietrzu - jest też strefa odpoczynku z wygodnymi leżankami, plaża wysypana piaskiem oraz dużo stref zielonych. – To jednak nie wszystko. Zatroszczyłem się też o to, by w koncepcji znalazła się gruntowna przebudowa budynków sąsiadujących z basenami. Będą one nowoczesne i praktyczne – zaznacza burmistrz Spyra.

Zaplanowano również nową siłownię pod chmurką, boisko wielofunkcyjne i małą infrastrukturę w postaci estetycznych lamp oświetleniowych, ławek i koszy na śmieci.

Fundusze z zewnątrz

Chciałbym zrewitalizować zielone tereny przy ul. Zakładowej, ale także przywrócić do użytku oraz unowocześnić naszą porębską muszlę koncertową, jeśli oczywiście mieszkańcy raz jeszcze zaufają mi w nadchodzących wyborach – mówi burmistrz Spyra. Zaznacza, że zdaje sobie sprawę, iż porębianie czekają na tę inwestycję od dłuższego czasu. - Do tej pory nie było to możliwe nie tylko ze względu na koszty – realizacja takiego projektu to ok. 20 mln zł, ale także na fakt, że konieczne były pilniejsze rzeczy: remonty w szkołach i przedszkolu, remont dachu Miejskiego Ośrodka Kultury. Jesteśmy coraz lepsi w pozyskiwaniu funduszy z zewnątrz i będziemy o nie wnioskować, by plan się ziścił – zapewnia włodarz Poręby.

do góry