przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

W Porębie odbył się pierwszy trening piłki chodzonej! „Jesteśmy zachwyceni”

29 Lutego 2024

Pachołki, kółka i minibramki. Zanim rozpoczęła się pierwsza rozgrywka, musiała być oczywiście rozgrzewka. Typowo piłkarska, w końcu piłka chodzona niewiele różni się od tradycyjnego meczu footballu.

Na zajęciach w miniony wtorek stawiło się kilkunastu seniorów. Wszyscy z treningu wyszli z uśmiechami na ustach. – Endorfin nie brakowało – mówili zachwyceni. Niektórzy przyznawali, że chodzić na boisku jest nawet trudniej niż biegać. Nic dziwnego, przyzwyczajeni jesteśmy do biegania za piłką – mówił Tomasz Kołodziejczyk, który poprowadzi pierwszy w Porębie trening z „piłki chodzonej”.

Tłumaczył, że „walking football” to wyjątkowa odmiana piłki nożnej, który od graczy wymaga mniejszego wysiłku, dlatego z powodzeniem uprawiać mogą ją osoby starsze.  – Zasady gry są praktycznie takie same, jak w klasycznym footballu, zabawy jest nawet więcej – podkreśla trener Kołodziejczyk.

Na pierwszym treningu tej dyscypliny zjawił się również burmistrz Poręby Ryszard Spyra. – Cieszę się, że mamy kolejną propozycję dla mieszkańców nie tylko na miłe spędzenie czasu, ale również na poprawienie kondycji fizycznej – mówił.

Kolejny trening odbędzie się już w najbliższy wtorek (5 marca) o godz. 11, na sali sportowej MOK poręba. Zajęcia są bezpłatne, trzema mieć ze sobą sportowy strój i wygodne obuwie. – Serdecznie zapraszamy – mówią organizatorzy.

Podobne wiadomości:

do góry