przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Rozpoczęła się budowa drogi do „Osiedla na Stoku”

23 Września 2020

Będzie miała 5,5 metra szerokości, a w przyszłości skorzystają z niej właściciele nowych domów przy ul. Partyzantów. Trwa budowa drogi dojazdowej do „Osiedla na Stoku”. Podbudowa z tłucznia gotowa będzie jeszcze w tym roku.

W okresie wakacyjnym teren, o którym mowa, został uprzątnięty i wykarczowany. - Wszystko po to, by przygotować działki przy ul. Partyzantów pod kolejny etap inwestycyjny - mówili przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie, odpowiedzialni za tę część prac. 

Następnie wyłoniona w formie przetargu spółka „JANSBUD”z Zawiercia przejęła plac budowy i niebawem rozpocznie prace gruntowe. Ich efektem będzie podbudowa pod drogę dojazdową dla przyszłym mieszkańców mającego powstać przy ulicy Partyzantów „Osiedla na Stoku”.

Co znalazło się w zakresie prac wykonawcy? Między innymi roboty pomiarowe, usunięcie warstwy ziemi urodzajnej, korytowanie i utwardzenie nawierzchni tłuczniem o odpowiednich parametrach technicznych, czyli podbudowy z kruszywa łamanego (pod docelową nawierzchnię z kostki brukowej betonowej). - Po tak wykonanej nawierzchni tłuczniowej będą mogły poruszać się samochody z materiałami budowlanymi pod przyszłą zabudowę mieszkaniową na wydzielonych działkach - podkreślają urzędnicy z Poręby. Całkowita szerokość jezdni wyniesie 5,50 m. 

Zawierciańska spółka, zgodnie z umową, zajmie się także wykonaniem kanalizacji deszczowej, ustawieniem studni rewizyjnych z kręgów betonowych, studzienek ściekowych z osadnikiem oraz przykanalików. - W kolejnym, trzecim etapie droga zostanie wykostkowana - informuje Izabela Kasprzak kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Porębie.

W ramach prac na terenie „Osiedla na Stoku” powstaną również ciągi piesze i rowerowe, a także niewielki parkingu dla samochodów osobowych. - Dodatkowo przewidziano skomunikowanie każdej wydzielonej nieruchomości (w zakresie opracowania) osobnym zjazdem indywidualnym - podkreśla Barbara Czernik, inspektor budowlany. Dodaje, że w celu zapewnienia skutecznego odwodnienia nawierzchni utwardzonych, projekt poza budową kanalizacji deszczowej, zakłada również konieczną przebudowę istniejącego już odcinka kanalizacji, zlokalizowanego w ciągu pasa drogowego ul. Partyzantów.

Przypomnijmy; działka przy ul. Partyzantów została odrolniona i podzielona na 19 działek. 17 działek (po 1000 mkw. każda) przeznaczono pod zabudowę indywidualną. Działka o wielkości nieco ponad 8 700 mkw. oraz największa - licząca ponad 20 0000 mkw. -  przewidziane są dla potencjalnych deweloperów. 

11 września tego roku Urząd Miasta w Porębie ogłosił przetarg na sprzedaż gruntów pod „Osiedle na Stoku”, który odbędzie się 19 i 20 października 2020 roku.  

Szczegóły tutaj.

Podobne wiadomości:

do góry