przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

„Muzyka łagodzi obyczaje.” - relacja.

4 Października 2022

W sobotni wieczór na scenie MOKu w Porębie odbył się koncert pt: „Muzyka łagodzi obyczaje.”
Zaproszenie burmistrza Poręby przyjęli mieszkańcy miasta którzy licznie przybyli na to ciekawe wydarzenie artystyczne.

To już 2gi koncert w ramach projektu promującego różne gatunki muzyki. W muzyczny klimat wieczoru wprowadziła zebranych znana w kręgach muzyki klasycznej animatorka kultury p. Agata Biesiadecka, która w ciekawy sposób przybliżyła publiczności sylwetki kompozytorów oraz historię prezentowanych utworów.  Solistka Opery Śląskiej w Bytomiu p.Mariola Płazak-Ścibich (sopran) zaprezentowała znane hity z musicalu Evita i Coty oraz wzruszyła publiczność pięknym wykonaniem Ave Maria-Cacciniego.

Młody utalentowany baryton ,Oscar Silva zachwycił publiczność pięknym wykonaniem hitów z repertuaru Franka Sinatry takich jak Besame Mucho czy My Way.

Gromkimi brawami publiczność nagrodziła parę tancerzy baletu Opery Ślaskiej w Bytomiu którzy zaprezentowali piękną choreografią min. Gawota i przenieśli zebranych w muzyczne klimaty epoki Baroku

Ta międzynarodowa para tancerzy na długo pozostanie w pamięci widowni. Konferansjerka p.Agaty Biesiadeckiej piękne interpretacje utwór muzyki, rozrywkowej, sakralnej i musicalowej oraz tańce w opracowaniach klasycznych trafiły w gusta i oczekiwania Porębskiej publiczności co potwierdza tezę , że MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE.
 
Dopełnieniem eventu była wystawa fotografii p.Beaty Orłowskiej . Obiektyw p.Beaty uwiecznił w artystyczny sposób znane porębianki panie Joanne Mucha , Joanne Pelińska oraz Agata Mucha.
Kolejnym wydarzeniem muzycznym będą ZADUSZKI JAZZOWE planowane na listopad.

Dziękujemy artystom i w imieniu burmistrza Poręby p.Ryszarda Spyry zapraszamy w gościnne progi MOK na kolejne muzyczne spotkania.

„Muzyka łagodzi obyczaje.” - relacja.

„Muzyka łagodzi obyczaje.” - relacja.

Podobne wiadomości:

do góry