przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

"Zaduszki w muzycznej odsłonie"

21 Listopada 2022

19 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie wybrzmiał jazz. Wydarzenie przyciągnęło wielopokoleniowe grono mieszkańców oraz gości. Licznie zgromadzoną publiczność powitał Ryszard Spyra - Burmistrz Poręby oraz Karol Hadrych - Dyrektor MOK w Porębie.

To już trzeci koncert, w którym w naszym mieście promujemy różnorodne gatunki muzyczne tworząc szeroką i atrakcyjną ofertę kulturalną - mówił Ryszard Spyra.

Animator kultury  pani Agata Biesiadecka  w bardzo ciekawy sposób wprowadziła zebranych w klimat każdego prezentowanego utworu co pozwoliło publiczności na wspólne budowanie atmosfery tego muzycznego wydarzenia. Na scenie wystąpił zespół E-Motion TRIO w składzie: Anna Kalińska (vocal), Arkadiusz Kaliński (saksofony oraz cajon) oraz Sławomir Pielech (pianino).

Z uwagi na różne ideologie i prądy panujące w kulturze, jazz postrzegano jako sztukę wrogą. Wielu doskonałych, światowych muzyków zmuszonych było grać w podziemiach - opowiadała Agata Biesiadecka - konferansjer koncertu, manager i animator kultury, wspaniały pedagog.

Organizatorzy przygotowali punkt konsultacyjno-informacyjny w ramach programu "Czyste Powietrze". Mieszkańcy mogli dowiedzieć się o możliwościach wymiany źródła ciepła oraz uzyskać informacje o możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie, co niesie nie tylko wymierne korzyści w postaci zmniejszenia zużycia energii przy zachowaniu komfortu cieplnego, ale również, poprawę jakości powietrza, poprawę warunków życia i zdrowia. W ramach koncertu odbył się quiz ekologiczny. Dla uczestników przygotowano upominki i gadżety EKO.

W holu przygotowano wystawę "Kobiety Naszego Miasta". W przepięknej, jesiennej scenerii, w obiektywie Pani Beaty Orłowskiej zostały uwiecznione Panie: Agnieszka Andrzejewska, Ewa Weber, Justyna Kłosowska.

Organizatorzy przygotowali również dla uczestników koncertu słodkie smakołyki i pyszne przekąski.

Władze miasta Poręba Pan Ryszard Spyra oraz  p. Joanna Mucha zamknęli wieczór wręczeniem kwiatów dla artystów oraz ZAPROSZENIEM na kolejne muzyczne spotkanie a będą to kolędy i znane motywy z muzyki Bożonarodzeniowej i Świątecznej.  

Organizatorzy:
Urząd Miasta Poręba.
Miejski Ośrodek Kultury w Porębie.

 

Podobne wiadomości:

do góry