przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Hity z repertuaru Franka Sinatry

19 Października 2022

Czy muzyka łagodzi obyczaje? Oczywiście, że tak. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie udowodnili to artyści z Opery Śląskiej w Bytomiu.

Był to drugi już w naszym mieście koncert w ramach projektu promującego różne gatunki muzyki. Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, 1 października wystąpili artyści Opery Śląskiej w Bytomiu. - W muzyczny klimat wieczoru wprowadziła wszystkich animatorka kultury Agata Biesiadecka, która w ciekawy sposób przybliżyła publiczności sylwetki kompozytorów oraz historię prezentowanych utworów - relacjonują organizatorzy koncert pod hasłem „Muzyka łagodzi obyczaje”.

Materiał wideo do obejrzenia pod tym linkiem.

„My Way” Franka Sinatry

Sopranistka Mariola Płazak-Ścibich zaprezentowała znane hity z musicalu Evita i Coty. Wzruszyła publiczność pięknym wykonaniem Ave Maria-Cacciniego. Nastrojowo zrobiło się także w trakcie występu młodego, choć niezwykle utalentowanego barytona - Oscara Silvy, który zachwycił publiczność znakomitym wykonaniem hitów z repertuaru Franka Sinatry. Usłyszeć można był m.in  „Besame Mucho” czy „My Way”.

Tancerze na scenie, znane porębianki na fotografiach

Gromkimi brawami publiczność nagrodziła parę tancerzy baletu Opery Ślaskiej z Bytomia, którzy  przenieśli zebranych w muzyczne klimaty epoki Baroku. Dopełnieniem eventu była wystawa fotografii Beaty Orłowskiej. Fotografka w swoim obiektywie w artystyczny sposób uwieczniła znane porębianki”: Joannę Muchę, Joannę Pelińską oraz Agatę Muchę.

Kolejnym wydarzeniem muzycznym będą ZADUSZKI JAZZOWE planowane na listopad.

do góry