przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Odbyło się spotkanie informacyjne Programu CZYSTE POWIETRZE

11 Kwietnia 2022

29 marca 2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbyło się spotkanie informacyjne Programu CZYSTE POWIETRZE skierowane do mieszkańców Poręby. Było to już kolejne spotkanie tego typu zrealizowane przez Gminę w ramach programu.
Celem spotkania było przybliżenie mieszkańcom podstawowych informacji dotyczących programu, przedstawienie zasad jego funkcjonowania, a także szeregu informacji związanych z całym procesem prawidłowego składania wniosków o dofinansowanie oraz aspektów technicznych związanych z realizacją działań podlegających dofinansowaniu.

Ponadto przedstawiono 3 część programu "Czyste Powietrze" która obowiązuje od stycznia 2022 roku. Obejmuje ona najwyższy poziom dofinansowania do 69 tys. zł przy dochodzie na członka gospodarstwa domowego 900 zł lub 1260 zł (dotyczy odpowiednio gospodarstw wieloosobowych i jednoosobowych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród Porębian, których świadomość ekologiczna wzrasta.

Przypominamy, że na terenie Poręby od 1 lipca ubiegłego roku funkcjonuje Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Punkt świadczy kompleksowe wsparcie przy aplikowaniu oraz udziela wszelkich niezbędnych informacji o warunkach skorzystania ze wsparcia. Zachęcamy do umówienia się na spotkanie. Punkt pełni dyżury w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach od 13 do 16 oraz w piątki między 9 a 13 w budynku Urzędu Miasta Poręba przy ul. Dworcowej 1, pok. 10. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 32 677 13 55 wew. 134.

 

do góry