przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Rajd i wielki turniej. Na Orliku w wakacje będzie się działo!

11 Lipca 2023

22 sierpnia i 19 lipca. Najpierw Orlik Volleyball Cup , a potem rajd rowerowy. To dwie największe imprezy, które podczas tegorocznych wakacji odbędą się na porębskim Orliku. Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania!

Dla wszystkich miłośników dwóch kół, młodszych i starszych, trenujących regularnie i od święta. - Porębski rajd rowerowy, który zaplanowaliśmy na 19 sierpnia to propozycja, w której każdy może wziąć udział - mówi Robert Bijak, Lokalny Animator Sportu.

Kto wylosuje rower górski?

Do przejechania będzie około 10-kilometrwa trasa, po różnym terenie, ale w całości zlokalizowana tylko i wyłącznie w granicach naszego miasta. Start z Orlika zaplanowano na godzinę 11. Rajd zakończy losowanie nagród ufundowanych przez Urząd Miasta w Porębie, ok. 12:30.

Warto wziąć udział w imprezie, bo główna nagroda to rower górski, a dodatkowymi są niezbędne każdemu rowerzyście: kaski, plecaki, oświetlenie, bidony, rowerowe uchwyty czy torby.

rower-nagroda

Strażacy zmierzą się z lokalnymi zespołami

Z kolei 22 lipca Orlik będzie świadkiem niezwykłego turnieju piłki sitkowej Orlik Volleyball Cup. Wezmą w nim udział cztery drużyny: reprezentacja Orlika Poręba, zawierciański Alpanet, siewierskie Czarne Konie oraz reprezentacja Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Zawiercia. Impreza potrwa od godziny 11 do 20, a zawodnicy powalczą o Puchar Burmistrza Poręby.

reprezentacja

Każdy uczestnik otrzyma paczkę energetyczną, a sponsorzy: UM Poręba oraz spółka Brokerzy Śląscy naszykują na zawodników pamiątkowe statuetki i medale. - Zapraszamy na trybuny, doping z pewnością się przyda - mówi Robert Bijak. Sponsorom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc w organizacji obu imprez.

do góry