przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Orlik świadkiem wielkiego turnieju piłki siatkowej

25 Lipca 2023

Cztery drużyny, w tym m.in. strażacka brać, ponad setka kibiców i kilka godzin dobrej zabawy. Tak wyglądał sobotni Volleyball Cup, który rozegrano na terenie porębskiego Orlika.

Choć jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, turniej miał charakter przyjacielskich rozgrywek, emocji nie brakowało. Na boisku w sobotę 22 lipca spotkało się 42 graczy, a o puchar zwycięzcy powalczyły cztery drużyny: reprezentacja Orlika Poręba, zawierciański Alpanet, siewierskie Czarne Konie oraz reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej z Zawiercia. Odważne serwy, walkę o piłkę i sprytne „przebitki” prosto z trybun obserwowała ponad setka kibiców.

Popularność Orlika nie słabnie

Volleyball Cup na Orliku oficjalnie otworzył patron imprezy - burmistrz Poręby Ryszard Spyra wraz z towarzyszącą mu podczas turnieju posłanką Barbarą Dolniak. - Cieszę się, że możemy być gospodarzami takiego przedsięwzięcia. Cieszy mnie, że popularność zarówno samego sportu, jak i kompleksu sportowego jakim jest nasz Orlik, nie słabnie - podkreślał włodarz Poręby, życząc wszystkich uczestnikom i kibicom Volleyball Cup dobrej zabawy.

Z duchem Fair Play

Rozgrywki o Puchar Burmistrza Poręby rozpoczęły się przed godziną 11 i potrwały do ok. 17. Kto okazał się niepokonany? - Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zawiercia, na drugim uplasowała się reprezentacja porębskiego Orlika, trzecie miejsce zajęli strażacy, a ostatnie siewierskie Czarne Konie. Wszystkim dziękujemy za dobrą i uczciwą grę oraz świetną zabawę - podkreśla Robert Bijak, Lokalny Animator Sportu, jeden z głównych organizatorów sobotniego turnieju. Dodaje, że zawodnikiem turnieju został Kamil Majewski, a sędziowanie przydało w udziale Mariuszowi Kołtonowi. O muzyczno-taneczną oprawę zadbał zespół Dance Revolution.

- Turniej przebiegł w miłej atmosferze, prawdziwej sportowej walce w duchu Fair Play oraz bez żadnej kontuzji. Zaliczymy go do bardzo udanych - podkreśla Robert Bijak.

Sponsorzy spisali się na medal

Uczestnicy porębskiego Volleyball Cup zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami i medalami, które łącznie z paczkami energetycznymi dla każdego zawodnika ufundował Urząd Miasta Poręba. Sprzęt sportowy - piłki siatkowe - przekazała firma Eni-Tec, a kompletne stroje sportowe spółka Brokerzy Śląscy. Na tym lista sponsorów się jednak nie kończy. Paczki z suplementacją dla sportowców przekazała uczestnikom turnieju pani Aleksandra Molendowska, a Strefa Terapii Relaxare przekazała 11 voucherów odnowy biologicznej. - Sponsorom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy - podkreślają animatorzy sportu Robert Bijak i Kamil Janikowski. Zaznaczają, że już dziś zapraszają na kolejne sportowe wydarzenia zaplanowane na terenie porębskiego kompleksu sportowego.

do góry