przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Wielki Rajd Rowerowy już w sobotę

17 Sierpnia 2023

10 kilometrów do pokonania, brak ograniczeń wiekowych i fantastyczne nagrody. Porębski Orlik szykuje się na sobotni rajd rowerowy.

Będzie jedną z największych atrakcji tegorocznych wakacji w Porębie. Wielki rajd rowerowy już 19 sierpnia rozpocznie się od startu z porębskiego Orlika. - Pierwsza grupa w trasę wyruszy o godzinie 11. Wcześniej nastąpi podział na 15-osobowe składy, rowerzystom podamy trasę, odczytamy regulamin rajdu - zapowiada Robert Bijak, Lokalny Animator Sportu, jeden z głównych organizatorów imprezy.

rower-nagrodaStrażacy obstawią cała trasę

Do przejechania będzie około 10-kilometrwa trasa, po różnym terenie, ale w całości zlokalizowana tylko i wyłącznie w granicach naszego miasta. Uczestników rajdu (nie ma ograniczeń wiekowych, jednakże osoby, które nie ukończyły 16-roku życia jechać będą za zgodą opiekunów), obowiązywać będą oczywiście zasady ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będą między innymi druhowie z OSP Poręba, OSP Niwki i OSP Górka.

Do wylosowania rower górski

Rajd zakończy losowanie nagród ufundowanych przez Urząd Miasta w Porębie, ok. 12:30. Warto wziąć udział w imprezie, bo główna nagroda to rower górski, a dodatkowymi są niezbędne każdemu rowerzyście: kaski, plecaki, oświetlenie, bidony, rowerowe uchwyty czy torby.

- Zachęcam do uprawiania sportu na co dzień, jednak udział w takim wydarzeniu będzie z pewnością nie lada gratką dla wszystkich miłośników dwóch kół - na sobotnią imprezę zaprasza burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

do góry