przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Walc z „Nocy i dni”. Sala MOK wypełniła się po brzegi!

28 Listopada 2023

Do niezwykle udanych zaliczyć można niedzielny koncert w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Słuchacze przenieśli się aż do lat 20. ubiegłego roku. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Klimat przedwojennego kina, tango milonga, a także repertuar z jednego z najdroższych w historii polskiej kinematografii serialu -  z „Nocy i dni”, towarzyszyły słuchaczom koncertu pod hasłem „Powróćmy jak za dawnych lat, który w niedzielę 26 listopada odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Był to widowisko z cyklu, który prowadzi miłośniczka i wielka znawczyni muzyki, animatorka kultury - Agata Biesiadecka. Prowadząca koncerty i tym razem okrasiła utwory pięknie ubraną w słowa dawką wiedzy i ciekawostek.

Najważniejsi byli jednak artyści. - Z dumą możemy się pochwalić, że na naszej, porębskiej scenie po raz kolejny występuje solistka Opery Śląskiej w Bytomiu, artystka, która zjeździła cały świat, a ostatnio otrzymała kolejne wyróżnienie na krzewienie kultury polskiej od Marszałka Województwa Śląskiego. Drodzy Państwo przed Wami Mariola Płazak - Ścibich - zapowiedziała gwiazdę Agata Biesiadecka.

Artystce towarzyszyli Iwona Pasterny oraz Jakub Kurp. Wystąpili m.in. w duecie w anglojęzycznej piosence „Never”, za którą otrzymali gromkie brawa, a słuchacze w rytm tej niezwykłej melodii nostalgicznie kołysali się na swoich siedziskach.

Nie zabrakło kultowych już numerów, w tym m.in. „Tanga Milonga”, „Odrobiny szczęścia w miłości”, „Sing, sing” i „Niech żyje bal” z repertuaru Maryli Rodowicz. Były też ekranowe hity, w tym piosenka z serialu „Noce i dni”, który nie dość, że nominowany był do Oskara, to także zapisał się na kartach historii jako jeden z najdroższych seriali polskiej kinematografii. Zdjęcia do niego trwały 2,5 roku, a nad realizacją obrazu czuwało 3,5 tysiąca osób.

Dopełnieniem prezentacji wokalnych był taniec formacji Dance Revolution, piękne dekoracje pani plastyk z MOK oraz wyjątkowa wystawa fotograficzna Beaty Orłowskiej zatytułowana „Kobiety Miasta Poręba - jesień w biznesie”, prezentująca kobiety biznesu z naszego miasta.

Cieszę się, że znów tak licznie przybyliście na to niezwykłe wydarzenie. Kultura, muzyka i śpiew mają niezwykłe właściwości, odrywają nas od codzienności i czynią lepszymi - podkreślał gospodarz koncertu burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

do góry