przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Pięknie śpiewasz? Zgłoś się do festiwalu kolęd

4 Grudnia 2023

Już tylko do 12 grudnia zgłosić można swój udział w tegorocznym Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Porębie. To będzie iście „Złota gichta”.

Właśnie pod takim, związanym z naszym górniczym regionem, hasłem wystartuje tegoroczna edycja tego regionalnego konkursu przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. - Do udziału w nim serdecznie zapraszamy solistów, duety a także zespoły - mówi Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, gdzie odbędą się zarówno przesłuchania, jaki i koncert finałowy Regionalnego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i piosenek świątecznych „ZŁOTA GICHTA”.

Na zgłoszenia MOK czeka do 12 grudnia. Przesłuchania odbędą się 15 grudnia w sali widowiskowej, zaś koncert Laureatów połączony z wręczeniem nagród - 17 grudnia. - Wydarzenie będzie połączone z występami lokalnych artystów oraz kiermaszem świątecznym - informują przedstawiciele organizatora.

Co ważne, festiwal zorganizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU, w ramach projektu „ZŁOTA GICHTA”. Wniosek opracowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Porębie oraz wolontariuszkę Marzenę Wyszyńską został pozytywnie rozpatrzony i otrzymał dofinansowanie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra.

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie. Współorganizatorami festiwalu są: Gmina Poręba, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Patronat medialny nad festiwalem objęły portale: Lokalni Kulturalni oraz Zawiercie.365.pl

Karta zgłoszenia oraz regulamin do pobrania na stronach: www.mokporeba.pl oraz www.mbpporeba.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do odwiedzania naszych kanałów informacyjnych - MOK Poreba ,  MBP Poreba oraz Facebook: MOK-MBP Poręba.

Regionalny Festiwal - Złota Gichta

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
jpg Regionalny Festiwal - Złota Gichta / 766.65KB
ilość pobrań: 35
Regionalny Festiwal - Złota Gichta 766.65KB zobacz

do góry