przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Tancerze w sobotę zjadą się do MOK-u

3 Listopada 2023

Takiego wydarzenia na terenie powiatu jeszcze nie było! W najbliższą sobotę w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, wystąpią przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu.

Skoki, szpagaty, piruety. Z pewnością dużo będzie się działo! Nawet dziesięć zespołów tanecznych w sobotę 4 listopada wystąpi na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Wśród nich ci najmłodsi, choć wiele już potrafiący, czyli zespoły przedszkolne oraz dziecięce i młodzieżowe zespoły tańca sportowego. Akcja nazywa się „Roztańczony Powiat Zawierciański - Aktywność, Edukacja, Integracja!” i nie odbyłaby się, gdyby nie grant w wysokości 15 tys zł, który zdobyliśmy - mówi Karol Hadrych, dyrektor porębskiego MOK-u.

Dodaje, że wydarzenie będzie prowadzone przez Przedstawiciela Stowarzyszenia Studio ART w Porębie, przy współudziale lokalnego animatora sportu. Celem akcji jest podniesienie aktywności sportowej i edukacyjnej dzieci i młodzieży oraz wzmocnienie integracji grup tanecznych. Rywalizacji nie będzie, bowiem - jak podkreśla dyrekcja MOK-u - wydarzenie nie ma charakteru konkursowego.

Chcemy, aby młodzi mieszkańcy powiatu nabierali wspólnych doświadczeń sportowych, integrowali się poprzez taniec, aby instruktorzy mogli czerpać od siebie pomysły. Dzięki temu w przyszłości będzie można kontynuować tego typu wydarzenia - zaznacza Karol Hadrych.

Co ważne, w akcji wezmą też udział wolontariusze. Będą odpowiadać za koordynację zadania, wysyłanie, przyjmowanie zgłoszeń, przygotowanie materiałów promocyjnych i ich dystrybucję oraz kontakt z mediami - wyjaśnia dyrektor MOK.

Popisy taneczne rozpoczną się o godz. 16.

Event taneczny "Roztańczony Powiat Zawierciański" - Aktywność, Edukacja, Integracja

do góry