przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

W Porębie odbył się pierwszy piłkarski CAMP

17 Maja 2023

Ponad 4 godziny zabawy w iście mistrzowskim stylu. W niedzielę 14 maja na terenie naszego miasta odbył się pierwszy, przeznaczony dla dzieci i młodzieży profesjonalny piłkarski CAMP Akademii Technical Football Training w Porębie.

Niemal 60 młodych miłośników piłki nożnej - w tym 8 dziewczynek - wzięło udział w pierwszym w historii naszego miasta takim CAMP-ie piłkarskim. Profesjonalny trening w połączeniu z zabawą przygotowała rozpoczynająca właśnie swoją działalność w Porębie Akademia Technical Football Training, która od lat szkoli młodzież na terenie całego województwa. Na regularne treningi cenionej w piłkarskim świecie szkoły footballowej, wciąż można się jeszcze zapisać.

Aż pięć specjalnych stref szkoleniowych

Pogoda podpisała. Niedzielny camp, który odbył się na murawie boiska MKS-u, rozpoczęto od wyjątkowego treningu pokazowego, później zaś piłkarskich wyzwań typu challenge. Na boisku ustawiono pięć specjalnych stref piłkarskich. - Strefę do dryblingu, strefę szybkości i zmian kierunków, strefę strzałów do bramki, strefę reakcji, w której uderzyć należało w bandę w konkretnym kolorze oraz ostatnią - strefę gry meczowej, w której zmierzyły się drużyny 3- lub 4-osobowe - relacjonuje Mateusz Cichoń, szkoleniowiec z ponad 13 -letnim stażem i prezes Akademii Piłkarskiej TFT Poręba.

Certyfikat i pamiątkowe opaski

Camp zakończył natomiast mini turniej - Poręba CUP - w którym równocześnie odbywały się mecze kilkuosobowych drużyn na… aż ośmiu przygotowanych pod ten cel boiskach. - Jedną z najważniejszych idei treningowych, która nas wyróżnia, jest brak nastawiania na rywalizację, a postawienie na odpowiednie szkolenie i jak najczęstszy kontakt uczestnika Akademii z piłką. Realizację takiego przedsięwzięcia umożliwia nam m.in. podział uczestników TFT na liczące zaledwie kilku zawodników drużyny - podkreśla Mateusz Cichoń. Dodaje, że pierwszy porębski CAMP Technical Football Training, udał się znakomicie, a każdy zarejestrowany uczestnik otrzymał pakiet energetyczny, pamiątkową opaskę na rękę i certyfikat uczestnictwa.

Pamiątkową koszulkę z logo Akademii TFT dostał również oficjalnie rozpoczynający CAMP włodarz Poręby Ryszard Spyra. - Z przyjemnością powieszę go w widocznym miejscu, by pamiętać, że przyszła gwiazda footballu może wywodzić się z naszego miasta - podkreślał burmistrz Spyra.

Zapisy na regularne treningi

Dzień po CAMP-ie Akademia Piłkarska TFT Poręba rozpoczęła już swoje regularne treningi. Przypomnijmy; odbywają się one na terenie porębskiego Orlika w poniedziałki i środy, o godz. 16:15 dla młodszych grup piłkarskich i o godz. 17:30 dla starszych.

Prowadzą je profesjonaliści i autorzy innowacyjnej metody szkolenia piłkarskiego. - Trening dla dzieci i młodzieży musi być atrakcyjny, ciekawy i stwarzający idealne warunki do rozwoju - mówi wprost Mateusz Cichoń. Dodaje, że młody zawodnik podczas treningu powinien bawić się piłką, zdobywać gole, zaliczać asysty, wchodzić w pojedynki „jeden na jeden”, a zajęcia kończyć z uśmiechem na twarzy. - Takie właśnie są zajęcia TFT - podkreśla prezes Akademii Piłkarskiej TFT Poręba.

Już dziś zapowiada wakacyjny obóz piłkarski, który od 16 do 22 lipca odbędzie się w Milówce.

Akademia przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z roczników 2009-2018, a na treningi zapisać można się pod numerem telefonu 792 728 499 lub wysyłając maila na adres: akademiatftporeba@gmail.com. Koszt miesięczny to 160 zł. - Przypominamy, że Akademia Piłkarska TFT Poręba przeznaczona jest dla osób, które nie są zapisane do innych klubów piłkarskich. Zawodników również przyjmujemy, ale w celu doszkolenia - podkreśla prezes Akademii.

Zapisy możliwe również pod następującym linkiem. 

 

do góry