przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Uczniowie i seniorzy z Poręby wystąpią w „Pięknej i Bestii”

18 Maja 2023

Z pewnością każdy choć raz w życiu widział na ekranach kinowych lub telewizyjnych Piękną i Bestię”. Teraz w bajkowe postaci tej niesamowitej, baśniowej historii wcielą się... mieszkańcy Poręby.

Czy wcielająca się w postać Belli, Anna Adamczyk założył słynną żółtą, księżniczkową suknię? Pozostaje to niespodzianką, która już niedługo odkryje się przed pierwszymi widzami. Porębski teatr „Na przekór”, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury, już 31 maja zaprosi na wyjątkową odsłonę znanej, baśniowej historii pod tytułem „Piękna i Bestia”.

Stroje z prywatnej kolekcji

- To opowieść o tym, jakie wartości w życiu są najważniejsze i czym należy kierować się przy doborze przyjaciół - mówi scenarzysta i reżyserka spektaklu Dorota Zieleniec.

Większość strojów, które zobaczymy podczas spektaklu to jej pomysły. - Przebrania kupuję w popularnych szmateksach, często chomikuję je w swojej prywatnej szafie. Teatry amatorskie prowadzę już od 30 lat, więc kolekcja ubrań w moim domu jest spora - przyznaje reżyserka.

Przy tworzeniu scenografii oraz rekwizytów Dorocie Zieleniec pomagała plastyczka z MOK-u - Katarzyna Kasperlik-Migoń. Zjawiskowe żyrandole, przepięknie wykonane maski Bestii oraz Róży - to wszystko z pewnością przeniesie publiczność w magiczną atmosferę tej niezwykłej opowieści.

plakat bestia

W role aktorów wcielą się uczniowie

Ale wyjątkowe w przedstawieniu będą nie tylko kostiumy. Wyjątkowa będzie przede wszystkim obsada. Powód? Zobaczymy w niej mieszkańców naszego miasta, zarówno seniorów, jak i młodzież oraz dzieci. - Najmłodsi uczęszczają do klas I-III szkoły podstawowej, a podczas spektaklu wcielą się w postacie kotów - zdradzają organizatorzy przedsięwzięcia. Przyznają, że udział w nim wymaga wielu prób, w tym m.in. ćwiczeń tańca i ruchu scenicznego, co nie jest łatwym zadaniem dla początkujących aktorów.

Kiedy i kto będzie mógł obejrzeć występ?

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 31 maja na godzinę 11. Na historię „Pięknej i Bestii” zaproszeni zostali wszyscy uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych. Jednak nie tylko porębianie będa mogli przenieść się w świat tej opowieści.

1 czerwca teatr ,,Na przekór” wystąpi w gościnnych przedstawieniu w pobliskich Łazach.

Dorota Zieleniec zapowiada, jeżeli ze strony publiczności wystąpi zainteresowanie przedstawieniem, w przyszłym sezonie „Piękna i Bestia” powróci na deski teatru.

do góry