przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Uwaga na zwisające z dachów sople!

21 Stycznia 2021

Mogą być niezwykle niebezpieczne. - Konieczność usuwana zwisających z dachów sopli, to obowiązek właścicieli posesji i zarządców - przypomina Urząd Miasta w Porębie.

Gwałtowne zmiany temperatur powodują m.in. powstawanie sopli. Topiący się w dzień śnieg, zamarza w nocy i pojawia się problem. Duży, ponieważ ostry sopel w każdej momencie może się oderwać, a skutki tego mogą być opłakane. Sople

Z tego powodu, Urząd Miasta w Porębie przypomina instytucjom, firmom i osobom prywatnym o konieczności usuwania sopli i nawisów śnieżnych z dachów, balkonów oraz miejsc, gdzie zalegający śnieg i lód mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa przechodniów oraz samego budynku. - Przypominamy również o odśnieżaniu nie tylko chodników, ale również dachów - zaznaczają urzędnicy.

Woz strazacki

Ważący nierzadko setki kilogramów śnieg, który zalega na powierzchni dachu, może negatywnie wpłynąć na jego konstrukcję. Podkreślamy; prawo budowlane nakłada obowiązek usuwania nadmiaru śniegu z dachu oraz wykonywania doraźnej kontroli stanu technicznego dachu oraz całego budynku.

Drabina PSP

do góry