przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Trwają ostatnie szlify przy Agorze. Termin zakończenia budowy przedłużony do 15 lipca

27 Czerwca 2024

Choć chyba wszyscy nie możemy doczekać się otwarcia nowego, niezwykle estetycznego, centrum naszego miasta, musimy jeszcze na chwilę uzbroić się w cierpliwość.

Wszystko przez pogodę. - Ulewne deszcze, które towarzyszyły nam w czerwcu, spowodowały, że części prac ziemnych nie dało się prowadzić zgodnie z harmonogramem. Agora ulokowana jest na dość podmokłym terenie i choć poczynione zostały wszelkie starania inwestycyjne, by w przyszłości nie przeszkadzało to w normalnym funkcjonowaniu Agory, teraz część prac budowlanych musiało zostać na chwilę wstrzymanych – mówi Barbara Czernik, inspektor budowlana nadzorująca tę ważną inwestycję.

Trzeba przyznać, że nowe centrum naszego miasta już teraz wygląda pięknie. Próbny rozruch wzorcowo przeszła sporej wielkości tężnia, która jest jedną z głównych atrakcji Agory. Gotowe są także alejki spacerowe i drewniane, ozdobne pergole. Zasadzona została spora część zieleni.

Gotowa jest również ta część Agory, która zlokalizowana została na terenie tzw. Krupówek. W tym przypadku odbiór końcowy nastąpić ma 28 czerwca.

Natomiast na wywiązanie się z całości zakresu umowy, wykonawca prac nad Agorą ma czas do 15 lipca.

Po tym terminie do montażu zostaną jeszcze tylko siedziska w części nieopodal Biedronki. – To siedziska robione na specjalne zamówienie, a termin ich realizacji wynosi 8 tygodni. Niemniej jednak ich chwilowy brak w żaden sposób nie zakłóci funkcjonowania Agory – podkreśla Barbara Czernik.trwa budowa Agory

 

 

do góry