przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

MPWiK apeluje o oszczędne podlewanie ogródków. Powód?

28 Czerwca 2024

Nie tylko realne oszczędności w naszych kieszeniach, ale także brak problemów z dostawami wody i jej ciśnieniem. – Apelujemy o rozwagę – mówią przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie.

 

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie zwraca się z prośbą do mieszkańców i właścicieli działek rekreacyjnych. - Apelujemy o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody oraz ograniczenie do minimum podlewania ogródków i trawników w czasie upałów czy napełniania przydomowych basenów – mówią przedstawiciele porębskiego MPWiK.

Powód takiego apelu jest ważny. - Wysokie zużycie wody do celów innych niż spożywcze i socjalne może powodować zakłócenia w dostawie wody z  sieci wodociągowej w postaci spadku ciśnienia w sieci, a nawet okresowych przerw w dostawie wody – przestrzegają przedstawiciele Wodociągów.

Dodają: - Bardzo prosimy o zastosowanie się do naszego apelu, oraz wyrozumiałość wobec ewentualnych trudności i uciążliwości w zakresie zapewnienia dostaw wody -.

Pamiętajmy również o względach ekonomicznych i ekologicznych. Ogródki warto podlewać wodą z opadów. Deszczówkę zbierać możemy nie tylko do profesjonalnych zbiorników ale nawet za pomocą zwykłej beczki.

Domowy budżet na tym z pewnością zyska!

 

do góry