przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Setki tancerzy na scenie. Takiej gali w Porębie jeszcze nie było!

9 Listopada 2023

Od przedszkolaka do nastolatka. Dziecięce zespoły taneczne w minioną sobotę zawojowały scenę w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Co tam się działo!

Klasyczne figury taneczne, a także szalone akrobacje.4 listopada na deskach sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, wystąpiły dziesiątki dzieci w ramach akcji pod hasłem „Roztańczony Powiat Zawierciański - Aktywność, Edukacja, Integracja!”.

To była pierwsza zorganizowana na taką skalę impreza w naszym mieście - mówi Karol Hadrych, dyrektor porębskiego MOK-u. Dodaje, że akcja miała charakter integracyjny, nie zaś konkursowy. - Zamiast rywalizacji były brawa dla wszystkich oraz mnóstwo świetnej, tanecznej zabawy - relacjonuje Karol Hadrych.

Zespoły, które zdecydowały się wziąć udział w akcji, pochodziły nie tylko w Poręby. Przyjechały z całego powiatu. Mali tancerze do tego występu długo się przygotowywali. Wystąpili w świetnym repertuarze i bajecznych strojach.

To jednak nie wszystko, bo jak podkreśla organizator, porębski MOK po raz pierwszy w swojej historii prowadził video streaming, czyli internetową relację z imprezy na żywo. I tutaj także pobito rekord. - Zdarzało się, że jednocześnie imprezę śledziło nawet 1700 osób - dodaje z dumą Karol Hadrych.

Na organizację sobotniego eventu MOK pozyskał grant w wysokości 15 tys zł.

do góry