przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Na Stoku budują nowe oświetlenie

10 Listopada 2023

Bezpieczeństwo i nowoczesność. Jeszcze w tym roku na nowo budowanym porębskim osiedlu „Na Stoku” staną nowe latarnie z energooszczędnymi oprawami LED-owymi

27 słupów z łącznie 29 oprawami typu LED. Tak w skrócie wyglądać będzie zupełnie nowy system oświetlenia, który jest aktualnie w trakcie budowy przy ul. Partyzantów. - Chodzi o oświetlenie osiedla „Na Stoku” - zaznacza Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba. Dodaje, że nowe latarnie uliczne staną wzdłuż drogi dojazdowej. We fragmencie, gdzie droga jest już w części zbudowana oraz przy kolejnym planowanym odcinku - dodaje Kamil Kowalik.

Inwestycję prowadzi spółka Tauron Nowe Technologie, a w związku z tym kosztów nie ponosi gmina Poręba. W przyszłości nowe oświetlenie będzie oszczędne, dzięki zastosowaniu systemu LED-owego. Szare, aluminiowe słupy są też nowoczesne i estetyczne.

Aktualnie na porębskim osiedlu „Na Stoku” w trakcie budowy jest już czwarty prywatny dom jednorodzinny i dziewiąty z jednorodzinnych budynków deweloperskich. Ulice dostały już swoje nazwy:

  • ul. Na Stoku,
  • ul. Chabrów,
  • ul. Maków.

W zeszłym roku na terenie osiedlu zbudowano drogę dojazdową (ze względu na ciągłe prace budowlane i sprzęt ciężki poruszający się po osiedlu, jeszcze bez warstwy asfaltowej), wodociąg, kanalizację a także stację transformatorową.

Na własne oczy możemy obserwować, jak w naszym mieście powstaje planowane od kilkunastu lat nowe osiedle. Z naszej strony - jako inwestora - staramy się, by sukcesywnie sprzedawane działki przy ul. Partyzantów, były uzbrojone i znalazły dobrych nabywców - podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra.


Latarnia LED przy nowo budowanej ulicy

do góry