przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Poręba uczciła święto niepodległości

13 Listopada 2023

Msza święta, hymn i symboliczny płomień. Pod pomnikiem zadedykowanym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny kwiaty w sobotę miały miejsce główne obchody święta niepodległości w Porębie.

Po uroczystej Mszy Świętej, która w sobotę odbyła się w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego, przedstawiciele miasta przemaszerowali pod pomnik zadedykowany Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny.

Znicze i kwiaty złożyli tutaj m.in.  burmistrz Miasta Ryszard Spyra, skarbnik Joanna Mucha, przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej oraz przedstawiciele porębskich placówek oświatowych i instytucji miejskich.

Uroczyście odśpiewano hymn, nie zabrakło również przemówienia burmistrza Poręby, który przypominał, jak ważna jest wolna Ojczyzna. Pod pomnikiem odbył się także krótki występ artystyczny w wykonaniu reprezentantów Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. W symbolicznym repertuarze zaprezentował się zespół Retor i Złota Jesień oraz Studio ART wraz z ART Kids.  

Obchodzone corocznie  święto 11 listopada upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. 

Poręba uczciła święto niepodległości

do góry