przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Wyciągnął ubrania z worka i rozrzucił je po trawniku

14 Listopada 2023

Burmistrz Poręby Ryszard Spyra po raz kolejny apeluje do mieszkańców, by zadbali o czystość naszego miasta. Wszystko po incydencie przy ul. Zakładowej.

Doszło do niego w sobotę 4 listopada. Krótko po godzinie 15. spacerujący z psem mężczyzna w średnim wieku, w ciemnej czapce i czarno-zielonej kurtce, zauważył worek z ubraniami oparty o pojemnik na ubrania PCK.

Nie zastanawiając się zbyt długo, odwiązał worek i wysypał z niego ubrania. Kilka wziął, resztę pozostawił rozsypane na trawniku. - Choć miał przed sobą pojemnik PCK - zaznaczają urzędnicy.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu oraz operator Centrum Monitorowania Alarmów, który niezwłocznie poinformowało o nim Urząd Miasta Poręba.

- Nie chcę komentować zachowania tego mężczyzny, niemniej jednak jest to zwykłe chuligaństwo. Wszystkim nam, wszystkim mieszkańcom Poręby, powinno zależeć na tym, by miejsce, gdzie przyszło nam żyć, było czyste i estetyczne. Dziwi mnie, że niektórym na tym nie zależy - mówi wprost burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

smieci

Apeluje o szanowanie wspólnej przestrzeni i dbanie o czystość. - Wizerunek naszego miasta świadczy o nas samych - zaznacza włodarz Poręby.

Przypominamy, że Poręba objęta jest systemem miejskiego monitoringu. Kamery, które posiada miasto to nowoczesne urządzenia, dzięki którym z łatwością wskazać można sprawcę wykroczenia lub przestępstwa. Incydenty są zgłaszane odpowiednim służbom.

do góry