przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Wyciągnął ubrania z worka i rozrzucił je po trawniku

14 Listopada 2023

Burmistrz Poręby Ryszard Spyra po raz kolejny apeluje do mieszkańców, by zadbali o czystość naszego miasta. Wszystko po incydencie przy ul. Zakładowej.

Doszło do niego w sobotę 4 listopada. Krótko po godzinie 15. spacerujący z psem mężczyzna w średnim wieku, w ciemnej czapce i czarno-zielonej kurtce, zauważył worek z ubraniami oparty o pojemnik na ubrania PCK.

Nie zastanawiając się zbyt długo, odwiązał worek i wysypał z niego ubrania. Kilka wziął, resztę pozostawił rozsypane na trawniku. Choć miał przed sobą pojemnik PCK - zaznaczają urzędnicy.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu oraz operator Centrum Monitorowania Alarmów, który niezwłocznie poinformowało o nim Urząd Miasta Poręba.

Nie chcę komentować zachowania tego mężczyzny, niemniej jednak jest to zwykłe chuligaństwo. Wszystkim nam, wszystkim mieszkańcom Poręby, powinno zależeć na tym, by miejsce, gdzie przyszło nam żyć, było czyste i estetyczne. Dziwi mnie, że niektórym na tym nie zależy - mówi wprost burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Rozrzucone śmieci i ubrania na trawniku w Porębie

Apeluje o szanowanie wspólnej przestrzeni i dbanie o czystość. Wizerunek naszego miasta świadczy o nas samych - zaznacza włodarz Poręby.

Przypominamy, że Poręba objęta jest systemem miejskiego monitoringu. Kamery, które posiada miasto to nowoczesne urządzenia, dzięki którym z łatwością wskazać można sprawcę wykroczenia lub przestępstwa. Incydenty są zgłaszane odpowiednim służbom.

do góry