przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Wodociągi mają nowego prezesa

8 Listopada 2023

Tomasz Turek został nowym prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Grabarczyka.

Społecznik, radny, przedsiębiorca. Tomasz Turek został nowym prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. - Taką decyzję 31 października uchwałą podjęła Rada Nadzorcza MPWiK - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Przypomnijmy, że porębski MPWiK - powołany do życia w kwietniu 2010 roku - to spółka gminna, do której należą m.in. zadania z zakresu zaopatrywania mieszkańców w wodę, zakresu odbioru i oczyszczania ścieków. Spółka opowiada m.in. za utrzymanie nieco ponad 40 kilometrów dróg gminnych oraz chodników. Dba także o miejską zieleń, zajmuje się gospodarką komunalną, wykonuje zlecone przez miasto remonty, prowadzi miejskie schronisko dla psów. 

Kadencja prezesa spółki trwa 3 lata. Wybrany na to stanowisko Tomasz Turek do tej pory pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Poręba. Dał się poznać jako osoba pracowita, rzetelna i godna zaufania.

Pożegnanie z prezesem porębskich Wodociągów Mariuszem Grabarczykiem

Z byłym już prezesem porębskich Wodociągów - Mariuszem Grabarczykiem - kilka dni temu oficjalnie pożegnał się burmistrz Ryszard Spyra. Podziękował mu za dotychczasową pracę i trud włożony m.in. w budowę i uruchomienie nowej oczyszczalni ścieków w naszym mieście. Burmistrz zapewnił jednocześnie wszystkich pracowników MPWiK o tym, że zmiana prezesa spółki nie będzie miała negatywnego wpływu na ich codzienne zadania.

Mariusz Grabarczyk pełni obecnie funkcję prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu, spółki, którą tworzył przed laty. - Rozumiem decyzję pana Grabarczyka, wybrał kierowanie większym przedsiębiorstwem, niemniej jednak nie mogliśmy pozwolić sobie na to, by nasze Wodociągi nie miały prezesa w pełni zaangażowanego w swoją pracę. Pilnie, także ze względu na bieżącą działalność i morale spółki, należało wybrać nowego gospodarza w MPWiK - wyjaśnia burmistrz Ryszard Spyra.

Zaznacza, że wybór Tomasza Turka podyktowany był nie tylko dobrą opinią na temat jego pracy w samorządzie, ale także doświadczeniem w kwestiach biznesowych. Tomasz Turek od lat z sukcesem prowadzi swoją firmę, która jest liderem branży wyposażenia wnętrz biurowych. - Ostatnie dni to wytężona praca. Jako nowy prezes muszę zapoznać się z całą spółką, od jej pracowników, bieżących zadań, poprzez plany i finanse - podkreśla Tomasza Turek.

do góry