przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Senior+ działa już ponad miesiąc. Jak? „Na medal!”

15 Marca 2023
Wspólne pieczenie pizzy, nauka gorącej salsy, bransoletki z plecionki i turnieje tenisa. To tylko część tego, co dzieje się w porębskim Klubie „Senior+”. Jak sprawdza się nowe miejsce stworzone z myślą o osobach powyżej 60. roku życia?

Tydzień rozpoczęła salsa w sali gimnastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. We wtorek seniorzy wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym w ramach warsztatów „Terapia Słowem”, a później swoich ulubionych zajęciach wokalno-muzycznych. W środę też było co robić. Tym razem klubowicze zdobywali nowe umiejętności komputerowe, w czwartek zaś szkoli się z rękodzieła.

Tak minął ostatni tydzień w porębskim Klubie „Senior+”,  miejscu, które na mapie Poręby pojawiło się wraz z Nowym Rokiem. Klub obchodził niedawno pierwszy miesiąc swojej działalności. - Działa bardzo prężnie. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona wielką energią seniorów, ich chęciami. Widać, że takie miejsce było im potrzebnie, świetnie się tutaj bawią - mówi Katarzyna Wilk, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie.

„Klub na medal”

O opinię zapytaliśmy jednak „u źródła”. - Klub spełnia moje oczekiwania, ciekawe propozycje spędzania czasu, miła atmosfera, panie opiekunki na medal! Jednym słowem super - mówi wprost pani Anna, jedna z klubowiczek „Senior+”. „Klub seniora to dobry pomysł, to że my emeryci możemy się spotkać, zintegrować, bardzo cenię sobie gimnastykę, taniec oraz inne pomysły kulturalne” - pisze na profilu facebook’owym pani Danuta.

Pizza, bransoletki i nordic-walking

Seniorzy, którzy od początku biorą udział w zajęciach klubowych, mówią wprost, że było ich już tyle, że trudno wskazać im te najbardziej udane. W świetnie wyposażonej klubowej kuchni odbyło się już m.in. wspólnie pieczenie pizzy i pączków z okazji Tłustego Czwartku. Na zajęciach artystycznych były plecione bransoletki, makramy i krepinowe róże. W sali gimnastyczno-rehabilitacyjnej tańce, ćwiczenia i wygibasy, a poza nią - m.in., spacery z kijkami nordic-walking. Słowem; nikt na emeryturze się tutaj nie nudzi.

Wciąż można zapisać się do klubu

Przypomnijmy; porębski Klub „Senior+” urządzono na parterze Miejskiego Ośrodka Kultury. Seniorzy do dyspozycji mają salę do ćwiczeń, pomieszczenie ze świetnie wyposażoną kuchnią, kącik RTV, okrągłe stoliki z krzesłami - służące głównie podczas spotkań i warsztatów, szatnię oraz toaletę.

Klub oficjalnie otwarto na początku lutego z wielką pompą. - Ma 15 stałych uczestników, ale wciąż przyjmowane są deklaracje uczestnictwa, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy - mówi Katarzyna Wilk.

- Seniorzy od dawna czekali na takie miejsce dla siebie. I cieszę się, że znaleźliśmy na nie fundusze i się udało. Teraz warto by żyło pełnią życia, by seniorzy korzystali ze swojego klubu, ile tylko mogą - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Inwestycja kosztowała gminę 467 tys zł brutto, z czego dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 200 tysięcy złotych.

 

do góry