przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Porębscy seniorzy napisali listy do Gwiazdki. Uczniowie chcą spełnić ich życzenia

8 Grudnia 2023

Masło, proszek do prania, mydło. To proste, nierzadko podstawowe potrzeby. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie postanowili spełnić życzenia porębskich seniorów. Każdy może się dołączyć do akcji!

„Mikołaju, mam na imię Zofia i jestem osobą starszą. W tym roku była grzeczna, dlatego piszę do Ciebie. Proszę Cię o miód, masło, konserwy, dżem, kawę herbatę, olej, słodycze, proszek do prania i płyn do naczyń” - to jeden z listów, które pojawiły się na stronie facebook’owej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Porębie.

Jeden z kilkudziesięciu, jakie sukcesywnie pojawiać będą się na tym szkolny profilu, w ramach drugiej edycji akcji „Paczka dla seniora”. - Akcję prowadzimy wspólnie ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów „Nestor” z Poręby. Oni wytypowali seniorów z naszego miasta, którzy potrzebują naszego wsparcia. Są samotni, schorowani. Chcemy, by choćby z okazji nadchodzących świąt poczuli, że ktoś o nich myśli - mówi Agnieszka Andrzejewska, dyrektor SP nr 1 w Porębie.

Gwiazdka seniora: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Porębie tworzą paczki dla seniorów

Seniorzy zostali poproszeni o napisanie listów do Gwiazdki. W listach mówią czego im potrzeba. A często są to zupełnie podstawowe produkty: masło, olej, mydło czy ręcznik. Czasem Porębscy seniorzy proszą o kilogram pomarańczy i trochę słodyczy.

Listy publikowane są na szkolnym Facebooku, a chętni do spełnienia życzeń, w komentarzu napisać musza hasło „wybieram”. Szykują wówczas paczkę, a akcję koordynuje szkolny klub wolontariatu. 

Organizatorzy starają się, by wszystkie prezenty do potrzebujących seniorów trafiły przed Bożym Narodzeniem.

To nie jedyna taka akcja do najbardziej potrzebujących i ubogich mieszkańców Poręby. Wspiera ich również m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Porębie. - Aktualnie przygotowujemy się do Wigilii dla samotnych, seniorów oraz rodzin pokrzywdzonych przez los. Jak co roku, przygotowujemy również paczki świąteczne - mówi Katarzyna Wilk, kierownik porębskiego MOPS-u.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
jpg gwiazdka seniora / 173.43KB
ilość pobrań: 65
gwiazdka seniora 173.43KB zobacz

do góry