przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Badania statystyczne z zakresu rolnictwa

8 Grudnia 2023

Szanowni Państwo,

od 1 do 22 grudnia 2023 r. na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone badania statystyczne z zakresu rolnictwa:

 - Jest możliwość wypełnienia formularza przez internet i osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do badania mają termin na wypełnienie formularza do 4 grudnia, natomiast osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które prowadzą gospodarstwa ten formularz mogą wypełnić do 14 grudnia - przypomina Karolina Banaszek, Rzecznik Prasowy Prezesa GUS.

Celem badania pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) jest uzyskanie informacji o pogłowiu drobiu według gatunków oraz produkcji i rozdysponowaniu żywca drobiowego, jaj kurzych, pierza i puchu, mleka krowiego i owczego, wełny owczej w danym okresie sprawozdawczym.

Z kolei badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S) ma na celu uzyskanie informacji o pogłowiu świń oraz produkcji żywca wieprzowego w danym okresie sprawozdawczym oraz o kwartalnych cenach zakupu i dzierżawy ziemi rolnej.

- Tożsamość ankietera można sprawdzić na stronie internetowej, która jest dedykowana badaniom ankietowym: badania-ankietowe.stat.gov.pl lub można zadzwonić na naszą infolinię pod numerem 22 279 99 99. Nasza infolinia jest czynna od 08:00 do 15:00 z wyłączeniem sobót i niedziel, a opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora - podkreśla Karolina Banaszek.

Więcej informacji na temat badań ankietowych z zakresu rolnictwa znajduje się:

Będziemy wdzięczni za promowanie strony badań ankietowych, jak i samych badań rolnych. Liczymy na wzmianki w mediach i poszerzanie zasięgu naszych odbiorców, zwłaszcza tych z obszarów rolnych.

Informacja prasowa, grafika oraz nagranie audio z wypowiedzią Rzecznika Prasowego GUS, w załączeniu.

Zachęcamy do skorzystania z załączonych materiałów, a także do kontaktu z Wydziałem Współpracy z Mediami GUS w celu uzyskania innych wypowiedzi naszych ekspertów na temat przeprowadzanych rolnych badań ankietowych (mail: , nr tel.: 695 255 032)

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf Badania statystyczne z zakresu rolnictwa.pdf / 94.87KB
ilość pobrań: 22
Badania statystyczne z zakresu rolnictwa.pdf 94.87KB zobacz

do góry