przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Ze stacji Poręba odjedziesz pociągiem już 10 grudnia

8 Grudnia 2023

Ruszają połączenia kolejowe na nowej linii kolejowej łączącej aglomerację z lotniskiem w Pyrzowicach. Oznacza to, że do pociągu wsiądziesz na peronie w Porębie. Stacja dostała bowiem drugie życie.

Od 10 grudnia, czyli od zmiany rozkładu jazdy pociągów, dojedziemy koleją do lotniska w Pyrzowicach. To efekt zakończonej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na odcinku Zawiercie - Pyrzowice Lotnisko - Tarnowskie Góry - informuje Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S. A.

Pociągi zatrzymają się na zmodernizowanych peronach na stacjach: Zawiercie (nowy peron), Poręba, Siewierz, Tarnowskie Góry oraz nowych przystankach: Zawiercie Kądzielów, Mierzęcice, Miasteczko Śląskie Centrum oraz nowej stacji Pyrzowice Lotnisko. Połączenia będą realizowane w relacji Częstochowa - Tarnowskie Góry.

- W ostatniej chwili nastąpiła zmiana dotycząca przystanku Zawiercie Kądzielów: PLK SA umożliwią pasażerom korzystanie z przystanku Zawiercie Kądzielów po tym, jak przewoźnik złoży wniosek - zaznacza Katarzyna Głowacka.

Godziny odjazdów pociągów są dostępne na stronie przewoźnika - Kolei Śląskich oraz na Portalu Pasażera.

Przypomnijmy, peron w Porębie został zbudowany praktycznie od nowa. Ma charakter wyspowy, 150 metrów długości oraz dwa tory. - Peron został dostosowany do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się (red: pochylnia i ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą) - zaznacza Głowacka.

To jednak nie wszystko. Porębski peron wyposażono w wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz lampy. Jest oświetlony, a komfort w podróży zapewnią nagłośnienie oraz czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. O bezpieczeństwo prowadzenia ruchu pociągów będą dbali dyżurni ruchu z nowoczesnego Lokalnego Centrum Sterowania Siewierz.

do góry