przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Poręba rozbudowuje system monitoringu

29 Grudnia 2020

To już czwarty etap projektu. Urząd Miasta w Porębie w ważnych punktach naszego miasta zamontuje kolejne kamery miejskiego monitoringu.

Będzie ich jeszcze więcej. Mowa o nowoczesnych kamerach wchodzących w skład miejskiej sieci monitoringu. Kolejne staną na straży bezpieczeństwa porębian w pierwszym kwartale 2021 roku. - To bardzo dobry sprzęt. Obraz z kamer tego typy jest bardzo wyraźny, dodatkowo istnieje możliwość zoom’owania, czyli dużego przybliżenia obiektu, który chcemy obserwować - podkreśla Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Poręba.

Gdzie staną nowe kamery? Urząd Miasta w Porębie sygnalizuje, że lokalizacje zostały już wybrane. Nowe kamery zostaną zamontowane przy placu zabaw w Niwkach, parkingu przy ul. Chopina oraz wiatach śmietnikowych przy ul. Zakładowej, które wielokrotnie niszczone były przez wandali.

- To kolejny duży krok zmierzający do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście. Inwestycja w monitoring z pewnością przysłuży się mieszkańcom - deklaruje burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Zaznacza, że dzięki niej wzrośnie wykrywalność wykroczeń i przestępstw.

Aktualnie Poręby strzegą kamery miejskiego monitoringu zlokalizowane przy ulicach: Wojska Polskiego (budynek OSP 1), Zakładowej (były biurowiec FUM), Chopina 3 (tzw. Hotelowiec),  Chopina 12 (budynek tutejszej wspólnoty mieszkaniowej), Wojska Polskiego 16. Kamery znajdziemy także na budynku posterunku policji i Szkoły Podstawowej nr 1. Wszystkie są szerokokątne, a jedna z nich jest przenośna. 

 

 

 

 

 

do góry