przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Poręba ma nowy kalendarz. Z historią w tle

30 Grudnia 2020

Poręba dawniej i dziś. Taki jest motyw nowego kalendarza miasta na 2021 rok. Kalendarz współtworzył Klub Pasjonatów Historii Lokalnej. Niektóre zdjęcia Poręby sięgają 1941 roku.

Poręba na przełomie lat 1941-2021. Taki sentymentalny powrót do przyszłości przyświecał Urzędowi Miasta w Porębie przy opracowaniu materiałów graficznych do kalendarza miasta na 2021 rok. W efekcie poza aktualnymi zdjęciami najważniejszych miejsc w Porębie, zobaczymy zdjęcia archiwalne.

- Przy tworzeniu kalendarza współpracowaliśmy z Klubem Historii Lokalnej. Dzięki klubowi dotarliśmy do dawnych zdjęć - mówi Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Poręba.

Kalendarz jest bardzo elegancki i przejrzysty. Zobaczymy w nim między innymi: wieżę wyciągową wsadu wielkopiecowego, kościół Świętego Ducha, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, główny budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie, a także obiekty sportowe: basen przy ul. Zakładowej czy stadion miejski. Jest też centrum miasta z dawnym napisem „Poręba”, który ufundowała niegdyś działająca w naszym mieście Fabryka Urządzeń Mechanicznych. 

do góry