przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Owacje na stojąco. Ten koncert porębianie będą długo wspominać

20 Lutego 2023

Mimo deszczowej pogody, sobotni wieczór w Porębie był naprawdę gorący! Wszystko za sprawą artystów i tancerek, które występując w Miejskim Ośrodku Kultury udowodniły, jak można bawić się w karnawale.

Były pióra, charakterystyczne maski, błyszczące cekiny i kolorowe balony. Słowem; wszystko, czego potrzebuje naprawdę udany czas karnawału! W sobotę 18 lutego, sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie zmieniła się nie do poznania.

Tancerki z Maraqui i brazylijska samba

Najważniejsze było jednak to, co działo się na scenicznych deskach. A działo się naprawdę wiele! Koncert pod hasłem „La Carnaval” - odbywający się w ramach cyklicznych muzycznych spotkań dla mieszkańców - rozpoczęły tancerki z grupy „Maraquja”. Ubrane w rodem wzięte z karnawału w Rio błyszczące stroje, zatańczyły m.in. słynną brazylijską sambę.

„Time to say goodbye”

Gwiazdami koncertu była jednak para solistów z Opery Śląskiej w Bytomiu - sopranistka Mariola Płazak-Ścibich oraz tenor Michał Borkowski. W ich programie znalazły się m.in. hity z rewii, musicali i operetek. Publiczność wzruszyło m.in. wspaniałe wykonanie duetu w piosence „Time to say goodbye”, który w oryginale wykonują Sara Brightman i Andrea Bocelli, zachwyciło „O sole mio” z repertuaru Pavarottiego, do tańca porało zaś „Cała sala śpiewa z nami” Jerzego Połomskiego.

W muzyczne klimaty wprowadzała publiczność Agata Biesiadecka. Konferansjerka zachwycała nie tylko wiedzą o muzyce, ale też wyjątkowo dobrym kontaktem z publicznością.

Burmistrz: „muzyka zbliża ludzi”

- Cieszę się, że widzę pełną salę. Muzyka, taniec i śpiew czyni nas lepszymi, zbliża ludzi, łagodzi obyczaje i daje odpocząć od bieżącej sytuacji politycznej, gospodarczej. Życzę wszystkim, byśmy wyszli dziś z tego koncertu lepszymi, radośniejszymi - mówił burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Koncert to jednak nie wszystko, towarzyszyła mu wyjątkowa wystawa fotograficzna oraz słodki poczęstunek. Wstęp był wolny i już dziś burmistrz Poręby zaprasza na kolejny z cyklu koncertów w MOK, który odbędzie się w marcu z okazji Dnia Kobiet.

do góry