przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Niezwykły festiwal w Porębie. Prawie 200 uczestników

14 Lutego 2023
Soliści, duety, zespoły. A wszystkich łączyło nie tylko wielkie zamiłowanie do muzyki, ale też…wiek. Niezwykłym Koncertem Laureatów zakończył się tegoroczny Jura Senior Festival.

To festiwal, którego na próżno szukać gdzie indziej. Od kilku lat wydarzenie rangi wojewódzkiej, w którym udział bierze nawet kilkaset osób, organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Porębie.

W tym roku chętnych także nie zabrakło. -  To dla wszystkich uczestników niezwykła szansa. Szansa wystąpienia na dużej prawdziwej scenie z publicznością, która wypełnia ją po brzegi - mówi Karol Hadrych, dyrektor porębskiego MOK-u i jeden z głównych organizatorów Jura Senior Festival.

Przesłuchania na żywo i na video

Festiwal podzielony był na dwa etapy. W piątek (10 lutego) komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Piowczyk - przewodnicząca, Grzegorz Poloczek oraz Kazimierz Sas wysłuchali wszystkich uczestników. A jak podkreśla organizator Jura Senior Festival - było ich niemało. - W tegorocznej edycji łącznie wzięło udział niemalże 200 osób - podsumowuje Karol Hadrych. Dodaje, że przesłuchania odbywały się w formie hybrydowej. Wykonawcy którzy nie mogli wystąpić na żywo, zostali przesłuchani na podstawie nadesłanego nagrania video.

Niezwykły Koncert Laureatów

Ci, którzy pomyślnie przeszli przez sito przesłuchań, w niedzielę, 12 lutego zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Koncercie Laureatów. - Sala widowiskowa była pełna. Koncert otworzyła przewodnicząca Jury Kasia Piowczyk, która zaprezentowała autorską piosenkę „Kolory” - mówi Karol Hadrych.

Wszystkich zebranych powitał gospodarz miasta - burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Na scenie zaprezentowali się laureaci - soliści, duety, zespoły, koła gospodyń. - Jestem dumny, że to właśnie w naszym mieście gościmy tak wiele osobowości twórczych z całego województwa. Niech ten festiwal będzie wzorem dla wszystkich, którzy jeszcze wahają się spełnić swoje marzenia i zostać „gwiazdą” - podkreślał burmistrz Ryszard Spyra.

Po prezentacjach artystycznych Komisja Jury odczytała nazwiska zwycięzców i wyróżnionych w tegorocznej edycji Jura Senior Festival. Publikujemy je poniżej:

KATEGORIA Soliści:

WYRÓŻNIENIA: TOLA KOŁTON, KRESOWY BARD, RENATA IZYDORCZYK, RENATA GABRYŚ, JOLANTA ŚCIUBIDŁO

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE:  RYSZARD MIZERA

III MIEJSCE RENATA BUGAJSKA

II MIEJSCE MAREK BANASIK

I MIEJSCE ELŻBIETA JATULEWICZ

KATEGORIA DUETY:

III MIEJSCE DUET NA CHWILĘ

II MIEJSCE DUET IWA

I MIEJSCE DUET RENATA BUGAJSKA & RENATA IZYDROCZYK

KATEGORIA ZESPOŁY:

WYRÓŻNIENIA: ZESPÓŁ SEMAFOR, ZESPÓŁ NIE DEJMY SIĘ, ZESPÓŁ MIERZĘCANKI, ZESPÓŁ TOPOROWIANKI, ZESPÓŁ ALE BABKI, ZESPÓŁ BZOWIANIE, ZESPÓŁ SAMI SWOI, ZESPÓŁ RYCZOWIANKI,

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE: ZESPÓŁ KGW NIWCZANKI, ZESPÓŁ NIEZAPOMINAJKI, ZESPÓŁ ZŁOTA JESIEŃ, ZESPÓŁ TROJE NAS, ZESPÓŁ MĘSKA GRUPA ŻELISŁAWICE,

III MIEJSCE ZESPÓŁ ŚPIEWACZY LEŚNIAKI

II MIEJSCE ZESPÓŁ RETRO

I MIEJSC ZESPÓŁ ECHO

GRAND PRIX  ZESPÓŁ SZALONA PIĄTKA PLUS


Nagrody dla Laureatów wręczyli - Burmistrz Ryszard Spyra, Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej, Radna Barbara Gola oraz Skarbnik Joanna Mucha.

Festiwal sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Studio ART w Porębie, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Urząd Miasta Poręba.

Współorganizatorem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Patronat Medialny: TVP3 Katowice, Głos Seniora, Nasza Poręba, Puls Poręby.

do góry