przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Będą mieli gdzie odrabiać lekcje. Świetlica szykuje dzieciom niespodziankę

14 Lutego 2023
W tej chwili uczą się we wspólnej sali. Lada chwila zyskają swój własny cichy kąt do nauki. Wyjątkowy! - Z fluorescencyjną farbą na ścianach - zdradzają przedstawiciele porębskiej Świetlicy Środowiskowej.

Codziennie czas spędza tu ponad czterdziestka dzieci. W różnym wieku. I choć te najmłodsze - uczniowie od pierwszej do czwartej klasy szkoły podstawowej - zyskali niedawno niezwykłą salkę relaksacyjną, i tak większość czasu wszyscy podopieczni porębskiej Świetlicy Środowiskowej spędzają na dużej, wspólnej sali. - Jest wtedy dość głośno i starsi uczniowie nie mają komfortowych warunków do nauki czy odrabiania lekcji. Chcemy im je dać - mówi Edyta Lora-Bijak, kierownik porębskiej Świetlicy Środowiskowej, działającej w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.

Remont od podszewki

Pomysł jest prosty, ale ambitny. - Remontujemy dwa połączone ze sobą pomieszczenia na drugim piętrze MOK-u. W jednym z nich powstanie salka edukacyjna, a w drugim nasze biuro - mówi Edyta Lora-Bijak. Dodaje, że zmieni się tu praktycznie wszystko. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie odmalowali już ściany, wymienili elektrykę i oświetlenie, pojawiła się nowa podłoga.

Fluorescencyjny las

To jednak tylko początek. Przedstawiciele świetlicy zainspirowali się jedną z ostatnich wycieczek. - Po wizycie w Funzeum, którą zorganizowaliśmy w czasie tegorocznych ferii, zdecydowaliśmy, że ściany w nowej sali edukacyjnej pomalujemy farbą fluorescencyjną - zdradza kierowniczka świetlicy.

W efekcie na granatowej ścianie, po zgaszeniu światła, widać będzie wspaniałe roślinne rysunki. - Ścianę ozdobią też lustrzane naklejki - podkreśla Edyta Lora-Bijak.

W wyremontowanej sali edukacyjnej i w części biurowej pojawią się też nowe meble i sprzęt komputerowy. Będzie m.in. stolik do nauki, krzesła oraz wygodne pufy.

Inwestycja kosztować ma 15 tys zł, zostałą sfinansowana przez Gminę Poręba.

 

do góry