przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Niezwykła pracownia w SP nr 1 już otwarta

29 Grudnia 2021

Przeszła gruntowny remont, a szkoła wyposażyła ją m.in. w nowoczesną stację meteorologiczną. Mowa o nowej „zielonej pracowni”, którą w grudniu uroczyście otworzyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Porębie.

Stara pracownia przeszła kapitalny remont. W ramach projektu zakupione zostały nowe meble, ławki, krzesła oraz nowoczesne i multimedialne pomoce dydaktyczne. Niezwykłe, bo jak podkreśla Agnieszka Andrzejewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im Wojska Polskiego w Porębie, uczniowie korzystać mogą m.in. z nowoczesnej stacji meteo, służącej do pomiaru temperatury, wilgotności powietrza, ciśnienia, prędkości i kierunku wiatru oraz opadów ciekłych. To jednak nie koniec w nowej pracowni jest też m.in. zestaw prezentujący uczniom produkcję energii oraz...tellurium. - Pod nazwą tą kryje się ruchomy model układu Słońce-Ziemia-Księżyc - wyjaśniają w SP nr 1.

9 stycznia  W pracowni odbywać się będą lekcje geografii, przyrody, zajęcia koła ekologicznego, koła geograficzno - podróżniczego oraz lekcje wychowawcze o tematyce ekologicznej. Nowa sala i jej wyposażenie pozwoli na rozwijanie wiedzy, pasji i zainteresowań na temat ekologii oraz przyrody w szerszym znaczeniu.

9 grudnia 2021 roku zielona pracownia została uroczyście otwarta. W siódmej edycji konkursu „Zielona Pracownia 2021” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nasza szkoła znalazła się w gronie beneficjentów i otrzymała dofinansowanie w wysokości 32 000 zł na realizację zadania „Zielona Pracownia Rozwoju Wiedzy, Pasji i Zainteresowań”. Wnioskodawcą tego projektu była Gmina Poręba, która dofinansowała projekt kwotą 8.000 zł.

Dyrektor Szkoły podstawowej nr 1 w Porębie Agnieszka Andrzejewska, podziękowała wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu. Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, władzom wojewódzkim, powiatowym oraz lokalnym. Wierzymy, że nasi uczniowie znajdą w tej nowoczesnej pracowni dobre miejsce do rozwoju swojej wiedzy, rozbudzania zainteresowań i doskonalenia umiejętności. Mamy nadzieję, że nauka w naszej pracowni będzie przyjemnością, a przyswajana wiedza będzie łatwiejsza do zastosowania w praktyce.

do góry